Pakalpojumi

Starppilsētu pārvadājumos ir spēkā 24 braukšanas tarifi; plāno ieviest divas cenas par kilometru

Dienas Bizness, 16.04.2015

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Starppilsētu pārvadājumos patlaban ir spēkā 24 braukšanas tarifi, un sistēmas sakārtošanu būtu gatavi apsveikt visi autotransporta uzņēmumi, ja vien nebūtu riska, ka daudzviet cenas celsies, ceturtdien raksta laikraksts Diena.

Reģionālā tīkla tarifu izlīdzināšana triju gadu laikā ir viens no mērķiem, kādu, stājoties amatā, izvirzījis Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš. Viņš pirms dažām dienām aģentūrai LETA skaidrojis, ka ilgstoši nevar pastāvēt esošā kārtība, ka valstī ir 24 braukšanas tarifi, jo tā ir sarežģīta arī pakalpojumu saņēmējiem.

Lai atbalstītu garāku distanču braukšanu, ir iecerēts ieviest visā valstī divas cenas par kilometru – viena būs tuvākas distances maršrutos, otra – garākā distancē, kurā kilometra maksa būs lētāka nekā tuvākajā. Līdz ar to vienā daļā maršrutu cenas būs zemākas, citā – augstākas, vēl kādā - nekas nemainīsies.

Situācija, kad samērā nelielā valstī ir tik daudz tarifu, nav normāla, un jau iepriekš ATD ir solījusi to risināt, Dienai atzīst SIA VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš un piebilst: «Ja jaunajai vadībai ir griba rīkoties, novēlu pozitīvu rezultātu.» Vaicāts, vai tarifu izmaiņas varētu ietekmēt biļešu cenas VTU Valmiera apkalpotajos maršrutos, uzņēmuma vadītājs atzīst, ka par ATD plāniem nav informēts. Taču jau tagad Vidzemē tarifi esot samērā augsti, tāpēc ir iespēja, ka tie netiks paaugstināti vai arī tas notiks minimāli. «Tarifu politiku ir grūti komentēt, kāpēc ir tieši tādi un ne citādi. Reizēm liekas, ka skaidrība varētu būt lielāka. Mani vairāk uztrauc pasažieru skaits, kas ar katru gadu krītas, īpaši Valkas novadā, kas ir pierobeža. Ja tur tarifi celtos, pasažieru paliktu vēl mazāk. Jārēķinās, ka līdzīgas problēmas varētu būt arī Latgalē,» norādīja O. Spurdziņš. Arī K. Godiņš bija izteicies, ka «mainīsies maksa tur, kur braukšanas maksa ir palikusi no senākiem līgumiem, tas var izraisīt pašvaldību neapmierinātību. Tādas vietas ir vairākos reģionos. Latgale ir viens no šādiem».

To, ka Latgalē braukšanas maksas pieaugums varētu būt sevišķi sāpīgs, atzīst a/s Rēzeknes autobusu parks valdes priekšsēdētājs Vasilijs Smuļs. Viņš Dienai atgādina, ka Latgalē ir lielākais bezdarbs un zemākās algas: «Cilvēki nav maksātspējīgi. Rodas bažas, ka, palielinot tarifus, samazināsies braucienu skaits, no tā zaudēs pārvadātājs un valsts. Sāksies ķēdes reakcija – cilvēki retāk nonāks pilsētās, pirks mazāk preču. Šobrīd algas ir ļoti zemas.»

Plašāk lasiet rakstā Piekrīt izlīdzināt, bet ne paaugstināt tarifus ceturtdienas, 16.aprīļa laikrakstā Diena (6.lpp)!