Yandex Taxi iegājis Somijas tirgū ar jaunu zīmolu 

Krievijas taksometru tiešsaistes pakalpojumu operators YandexTaxi uzsācis savu darbību Helsinkos ar citu nosaukumu Yango.

Zane Atlāce - Bistere, 09.11.2018

Publicitātes foto

Mobilā aplikācija Yango ir pieejama Somijas iedzīvotājiem Google Play vai App Store aplikāciju vietnēs, šī aplikācija ir somu, latviešu, krievu, angļu un citās valodās. Tūristiem no Latvijas, kuriem jau ir Yandex.Taxi aplikācija, braucienu rezervācijas Helsinkos var veikt caur jau esošo aplikāciju – nav nepieciešams ielādēt jaunu aplikāciju.

Brauciena izmaksas ar Yango aplikāciju Helsinkos sākas no 3 eiro, tas ietver vienu kilometru un trīs minūtes ceļā. Pēc tam – pilsētā ne vairāk kā 1,20 eiro par kilometru un 0,15 eiro par minūti ceļā (sastrēgumu stundās – 0,45 eiro). Pasūtot braucienu, aplikācija aprēķina precīzu cenu, ņemot vērā tā brīža satiksmes situāciju, un cena nemainīsies, pat ja vadītājs iekļūs sastrēgumā vai nolems to apbraukt. Norēķināties par braucienu ar Yango starpniecību var ar aplikācijā pievienotu bankas karti vai arī skaidrā naudā.

Tāpat kā citās valstīs, Yango nepieder automašīnas un nav noalgoti autovadītāji. Somijā aplikācija darbojas gan ar partneru kompānijām, gan arī pa tiešo ar autovadītājiem – individuāliem komersantiem, kuriem ir licence taksometra pakalpojumu sniegšanai.

Helsinkos jau ir atvērts Yango autovadītāju centrs, kur viņi var izveidot savienojumu ar pakalpojumu, iemācīties strādāt ar aplikāciju, nokārtot testus un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Yandex.Taxi un Yango pakalpojumi pieejami 14 valstīs, tai skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Rīgā Yandex.Taxi tika palaists 2018 gada martā un jau pirmajā tā darbības mēnesī šo pakalpojumu izmantoja aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.

LASI VĒL:

Yandex Taxi sāk darbību Tartu

Lietuviešus brīdina arī turpmāk neizmantot Yandex.Taxi lietotni

Cert.lv: Yandex.Taxi sazinās ar tīkliem Krievijā un apmainās ar iegūtajiem datiem

Jaunākais izdevums