Pakalpojumi

Yandex Taxi sācis piedāvāt bērnu tarifu

Laura Mazbērziņa, 09.04.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Yandex Taxi Rīgā sācis piedāvāt jaunu bērnu tarifu – to varēs izvelēties lietotnē, izsaucot automašīnu.

Visi automobiļi, kas darbojas tarifa ietvaros, ir aprīkoti ar Lionelo Levi Plus bērnu sēdeklīšiem (pieļaujamais bērna svars no 9 līdz 36 kg). Visi bērnu sēdeklīši atbilst Eiropas drošības standartam ECE R44/04 un ir piemēroti bērniem vecumā no 1 līdz 12 gadiem. Šobrīd uzņēmuma taksometru vadītāji iziet papildu sagatavošanās kursu, kur viņi mācās pareizi uzstādīt un regulēt bērnu sēdeklīti, komunicēt ar vecākiem un pareizi reaģēt uz mazo pasažieru uzvedību.

Izmantojot bērnu tarifu, iekāpšana automašīnā maksās 1,71 eiro, turpmākā brauciena maksa nepārsniegs 0,36 eiro par nobrauktu kilometru un 0,13 eiro par brauciena minūti. Piemēram, brauciens no skolas, kas atrodas Krišjāņa Valdemāra iela 65 līdz zooloģiskajam dārzam izmaksās aptuveni 6,1 eiro. Braucienu varēs apmaksāt skaidrā naudā vai caur aplikāciju ar bankas kartes palīdzību. «Cenas ziņā šāds brauciens neatšķirsies no parasta brauciena,» stāsta Yandex Taxi starptautiskās stratēģijas nodaļas direktors Arams Sargsjans.

Yandex Taxi klientiem Rīgā ir pieejams jau kopš 2018. gada marta. Pirmajos darbības mēnešos servisa sniegtos pakalpojumus izmantoja 50 tūkstoši cilvēku. Yandex Taxi nesadarbojas tieši ar autovadītājiem, bet gan tikai ar taksometru uzņēmumiem un dispečeru dienestiem. Pasūtīt automašīnu iespējams, izmantojot mobilo lietotni, kas pieejama gan iOS, gan Android lietotājiem latviešu, krievu, angļu un citās valodās. Serviss automātiski nosaka lietotāja atrašanās vietu un nosūta pasūtījumu tam vadītājam, kurš var ierasties visātrāk. Lietotājs gaida automašīnas ierašanos vidēji aptuveni piecas minūtes.