Transports un loģistika

Qwqer pievienosies Bolt un Yandex

Anda Asere, 30.04.2020

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc produkta testu pabeigšanas maijā "Qwqer" plāno sākt sniegt taksometra pakalpojumus Latvijā.

"Ideja izveidot savu taksometra pakalpojumu mums radās pēc veiksmīgi uzsāktiem piegādes pakalpojumiem. Mūsu mērķis bija pēc iespējas ātrāk organizēt piegādi tajā pašā dienā, un mums tas izdevās. Redzot ieguvumus no mūsu pakalpojumu sniegšanas ātruma, daudzi klienti lūdza mums izmēģināt sevi taksometra pakalpojumu sfērā. Galu galā izlēmām to darīt un ieviesām to mūsu pakalpojumu klāstā. Tagad jebkurš "Qwqer" klients varēs pasūtīt ne tikai piegādi, ēdienu vai produktus, bet arī taksometru," biznesa portālam db.lv stāsta Andris Grigorjevs, "Qwqer" izstrādātājas SIA "Ipay" līdzīpašnieks.

Uzņēmums sāka piedāvāt piegādes pakalpojumus pagājušā gada decembrī. Ideja radusies vērojot, kā sāka mainīties pakalpojumu tirgus. Viņš stāsta, ka projekts tika izstrādāts tepat Latvijā, bet pirmā vieta, kur tas tika ieviests, ir Šeņžeņas pilsēta Ķīnā, kurā ir aptuveni 12 miljoni iedzīvotāju. Šobrīd "Qwqer" darbojas Rīgā, Šeņžeņā, Tokijā, Ņūdeli, Losandželosā. Drīzumā iecerēts sākt darbu Maiami un Maskavā. "Šobrīd pieprasījums pēc piegādēm ir ļoti liels un tas nekur nepazudīs," paredz A. Grigorjevs.

Db.lv jau rakstīja, ka Autotransporta direkcija reģistrējusi transporta pakalpojumu platformu "Qwqer", kam tagad ir tiesības organizēt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tajā skaitā taksometru, izmantojot mobilo lietotni. Tādējādi šobrīd Autotransporta direkcijā ir reģistrēti jau trīs pakalpojumu sniedzēji – "Bolt Technologies OÜ", "Yandex.Taxi" un "Ipay" (lietotne "Qwqer").

A. Grigorjevs stāsta, ka kompānijas mērķis ir nodrošināt, ka klienti saņem principiāli jaunu pieeju vienkāršu ikdienas pakalpojumu sniegšanā. "Ātrums un kvalitāte ir tas, ko mēs izvirzām kā savus mērķus, un plānojam ieviest šo modeli Eiropā, lai mēs būtu atpazīstami un mūsu pakalpojums tiktu plaši izmantots," viņš norāda.

Vaicāts, kā krīze ietekmē kompānijas plānus, A. Grigorjevs norāda, ka šī situācija, līdzīgi, kā citus, ir ietekmējusi arī "Qwqer" pakalpojumus, taču uzņēmējs nav izmisis un cenšas panākt plānoto, palielinot pasūtījumu plūsmu, galvenokārt pateicoties daudzu uzņēmumu un partneru attālinātajam darbam un to piegādes vajadzību dēļ.

"Mūsu investīcijas šajā projektā galvenokārt tiek ieguldītas produkta izstrādē un tā ieviešanai vietējā tirgū, kas ilgst apmēram sešus mēnešus," atklāj A. Grigorjevs.

SIA "Ipay", kam iepriekšējais nosaukums bijis "IpayBank", dibināta 2013. gada sākumā. Uzņēmums vienādās daļās pieder Andrim Grigorjevam un Kazahstānas pilsonim Dosimbekam Umarovam (Dosimbek Umarov), liecina "Lursoft" publicētā informācija.

Komentāri

Pievienot komentāru