Zīmola Stockmann vēsture Latvijā 

2018. gads ir universālveikala «Stockmann» jubilejas gads. «Stockmann» Rīgā atvērts 2003.gada oktobrī. Jubilejas gadā universālveikals modernizācijā ieguldīs 220 tūkstošus eiro, turpinot digitalizēt pakalpojumus klientiem.

Laura Mazbērziņa, 18.5.2018
1/19

Tālāk galerijā skatāmas vēsturiskās fotogrāfijas, kas saistītas ar «Stockmann» Rīgā! Piemēram, šajā fotogrāfijā redzams būvniecības process 2003. gadā.

Foto: no personīgā arhīva

«Stockmann» vietas izvēle notika ilgstoši, tā tika izvēlēta 5 gadu laikā. Universālveikala atvēršanai Rīgā tika meklēta vieta pilsētas centrā, kura labi pieejama iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Viena no sākotnēji iecerētām vietām bijusi ēka, kur iepretim stacijai tagad atrodas «McDonald`s» restorāns. Tomēr «Stockmann» iegādājās esošo vietu, kur bija iesākta un nepabeigta autostāvvietas būvniecība.

Narvesen zīmola vēsture

Zīmola Olainfarm vēsture

Zīmola Spilva vēsture

«Tolaik uz 13. janvāra ielas bija viens no pilsētas avīžu stendiem, jo te atradās arī autobusu galapunkts un avīžu lasīšana ielas stendā bija populāra iedzīvotāju vidū. Jaunas ēkas būvniecība noritēja aptuveni gadu. Veikala iekārtošanā roku rokā strādāja Somijas un vietējie speciālisti,» atceras Dace Goldmane, «Stockmann» direktore.

«Mēbeles veikala iekārtojumam tika izgatavotas Vācijā un to piegāde tolaik izrādījās visai sarežģīts uzdevums, jo preču pavadzīmē bija rakstīts mēbeles, bet, muitniekiem atverot piegādes mašīnu, mēbeļu nebija. Tikai montējamas plāksnes, plaukti un stangas. Papildu dokumentu sagādāšana, kas apliecināja veikala mēbeļu statusu, nebija no vieglajām,» stāsta Māris Brasla, «Stockmann» Loģistikas un drošības dienesta vadītājs, kurš tur strādā kopš 2003. gada.

Interesanti fakti par «Stockmann» Latvijā:

Universālveikala «Stockmann» sortiments klientiem no sākuma bija neierasts. «Stockmann» sāka piedāvāt zīmolus un preces, kuras līdz šim nebija pieejamas Latvijā. Tā, piemēram, pārtikas segmentā «Stockmann» delikateses koncepta ieviešana prasīja rūpīgu iepazīstināšanas darbu ar jaunām precēm, lai klienti tās iepazītu un to garšas novērtētu. Piemēram, kaperi bija klientiem līdz šim nezināms produkts, parmezāna sieru nācies pārcenot vairākkārt, lai kāds tam pievērstu uzmanību, jo šī siera būtība un vērtība bija zināma tikai restorānu pavāru vidē. «Stockmann» sāka piedāvāt lietošanai gatavus salātus pēc īpašām «Stockmann» receptēm: Cēzara un Itālijas, kas uzreiz guva atzinību un arī šobrīd Cēzara salāti ir pirktākie salāti pārtikas nodaļā.

«Kases aparāti «Stockmann» atvēršanas dienā bija iepriekš sagatavoti darbam, taču kaut kas sistēmā nav saslēdzies. Sverot produktus, pirmajiem pircējiem nācies ilgāk gaidīt. Tika pieņemts lēmums – uzdāvināt šos pirmos pirkumus. Atpazīta arī cienījamā māksliniece Ausma Kantāne, kas uz jautājumu, cik tas maksās, saņemot atbildi «ņemiet tāpat!», nav spējusi tam noticēt, atceras Armands Guļāns, Pārtikas nodaļas pārdošanas vadītājs, kurš tur strādā kopš 2003. gada.

Modes preču segmentā Latvijā nebija prakse rīkot iepirkšanās dienas. Sākums bija «Stockmann» dienas, kas ilga nedēļu, kad pircēji varēja iegādāties preces ar atlaidēm. Šīm dienām bija noteikts tematisks koncepts, piemēram, Šanhajas dienas, kad viss, sākot no preču sortimenta līdz pat interjera detaļām, tika pakļauts šai tematikai. Klients ierodoties sajutās kā ieceļojis šajā metropolē. Tajā laikā radās arī tradīcija – rīkot modes skates, kas saglabājusies.

Tehnoloģijas devušas revolucionāras iespējas apģērbu iegādē. Sākotnēji veikalā pieejamās preces klientiem bija iespējams uzlaikot tradicionālajās pielaikošanas kabīnēs, tagad - 6 digitālās kabīnēs sievietes var pielaikot apģērbus, kas pieejami loģistikas centrā Somijā vai citos «Stockmann» veikalos. Pavisam drīz tāda iespēja būs arī vīriešu apģērbu veikalā.

«Stockmann» bija pirmais mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, kas, sadarbojoties ar vēl diviem partneriem, izveidoja savu kredītkarti ar īpašām priekšrocībām.

«Stockmann» nemainīgie zīmoli kopš atklāšanas dienas - Hugo Boss, Sand, Tommy Hilfiger, Marc’O Polo, Esprit, Marella, Gerry Weber, Betty Barclay, Jack & Jones, Selected, Vero moda, Only u.c.

Tevi varētu interesēt

Narvesen ir mazumtirdzniecības franšīzes tīkls ar 252 kioskiem un veikaliem visos Latvijas...

10. oktobrī farmācijas kompānijai «Olainfarm» paliks 45 gadi, tādēļ piedāvājam ieskatu uzņēmuma...

Tirdzniecības uzņēmums Stockmann centralizējis loģistiku vienā centrā Somijas pilsēta Juslā,...

«Kaut arī pēdējos gados uzņēmuma ražošanas apjomā būtiski pieaug eksporta proporcija, Latvija...

Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA Stockmann pagājušajā gadā cietis zaudējumus 653 671 eiro apmērā,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Atzīmējot valsts simtgadi, Latvijas ražotāji izstrādājuši dažādus produktus. Tam esam veltījuši...

Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsolei pieteicies viens pretendents - Kalnciema kvartāla īpašnieki,...

Vācijas sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotājs «adidas» tomēr nav pilnībā no...

Biznesa portāls db.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, vai kafijas tirdzniecības vietas Rīgas...

Jau nedaudz vairāk kā gadu mūziķa Intara Busuļa mamma Talsos atvērusi veikalu...

Latvija kļūs par vienu no Eiropas valstīm, kur veikalu plauktos blakus tumšajai,...

IKEA Latvija tuvāko mēnešu laikā meklēs desmitiem darbinieku dažādu slodžu amatiem –...

Lielbritānijas otrs lielākais lielveikalu tīkls Sainsbury’s un trešais lielākais Asda pirmdiena...

Mazumtirdzniecības uzņēmumu pārdošanas apjomi pēc neliela vājuma februārī atsāka augt straujāk...

Paplašinot darbību, auto rezerves daļu tirdzniecības uzņēmums Inter Cars Latvija vēris durvis...