Tehnoloģijas

Aicina jaunizveidotos FinTech uzņēmumus pieteikties akseleratoru programmai

Lelde Petrāne, 10.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc veiksmīgi aizvadītas sezonas 2015.-2016. gada ziemā, piedāvājot jaunizveidotajiem finanšu tehnoloģiju (FinTech) uzņēmumiem piedalīties Nordea starptautiskajā akseleratoru programmā, banka turpinās sadarbību ar jaunizveidotajiem FinTech uzņēmumiem. Nordea īstenos jaunu 12 nedēļu ilgu intensīvu programmu, kas sāksies 2016. gada septembrī, aicinot pieteikties visus interesentus no Baltijas un Ziemeļvalstīm.

Programmas mērķis ir sniegt iespēju mācīties, atrast jaunas biznesa un sadarbības iespējas, reizē izmantojot uzņēmēju kompetences labāku digitālo pakalpojumu izveidē un attīstībā.

Rolands Mesters, uzņēmuma Nordigen.com dibinātājs un Nordea akseleratoru programmas dalībnieks: «Akseleratorā pavadīto trīs mēnešu laikā iemācījāmies ārkārtīgi daudz par to, kā notiek kredītu izsniegšanas process lielās bankās – redzējām gan biznesa pārvaldības pusi, gan ar kredītriska izvērtēšanu saistītos procesus. Tas mums ļāva vēl labāk saprast, kā uzlabot mūsu risinājuma efektivitāti.»

«Viens no Nordea izaicinājumiem jaunizveidotajiem uzņēmumiem ir nākt klajā ar labām idejām, kas saistītas ar jaunākajām tehnoloģijām, piemēram, kognitīvo skaitļošanu, mākslīgā intelekta izmantošanu banku un finanšu vajadzībām, kā arī Blockchain tehnoloģiju. Bet Nordea ir ieinteresēta arī vairākās citās jomās, kas paver labas iespējas piesaistīt programmai daudz un dažādus jaunos uzņēmumus, tādējādi nodrošinot sinerģiju un daudzveidību,» saka Nordea pārstāvji un akseleratoru programmas organizētāji.

50 daudzsološākās komandas, kuras būs pieteikušās, tiks ielūgtas uz apmācībām un atlases nedēļu, kas notiks 2016. gada augustā Oslo, Norvēģijā. Labākie 20 līdz 30 jaunizveidotie uzņēmumi saņems iespēju rudenī strādāt kopā ar Nordea speciālistiem, attīstot jaunu produktu vai pakalpojumu.

Nordea pirmā šāda veida programma notika 2015.-2016. gada ziemā, noslēdzot sezonu ar 12 veiksmīgām jauno uzņēmēju biznesa idejām, kas saņēmušas investoru finansējumu, kas šobrīd veiksmīgi turpina attīstīt izstrādāto pakalpojumu un divi no kuriem uzsākuši reālus pilotprojektus sadarbībā ar Nordea banku.

Dalībai akseleratoru programmā var pieteikties tiešsaistē no 12. maija līdz 7. augustam;

Izturot konkursu, programma paredz 3 mēnešu intensīvu mācību un prakses programmu;

Norises vieta – Helsinki un Stokholma.