Apelsīnu sula var kļūt dārgāka

2018. gada 01. marts plkst. 9:07
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Gripas sezona mēdz atnest apelsīnu sulas cenu pieaugumu

Biržās kotēto izejvielu cenu mēdz ietekmēt daudz un dažādi faktori, piemēram, spekulācijas par patēriņa tendencēm. Interesanti, ka sava ietekme uz cenām ir arī gripas sezonai – tai atnākot, pauzi ņēmis apelsīnu sulas cenu kritums. Šīs izejvielas nākotnes piegāžu kontraktu cena kopš šā gada sākuma ir palielinājusies vairāk nekā par 5% līdz 1,44 ASV dolāru atzīmei par mārciņu. Tiesa gan, kopš 2016. gada virsotnēm šīs izejvielas cena tāpat ir sarukusi gandrīz par 40%.

Analītiķi skaidro, ka globālā mērogā apelsīnu sulas patēriņam triecienu devusi atklāsme, ka šādi sulas produkti parasti satur lielu daudzumu cukura. Rezultātā apelsīnu sula un citas nosacīti tradicionālās augļu sulas tiekot aizvietotas ar dažādām alternatīvām, piemēram, tā saucamajiem smūtijiem. «Apelsīnu sula ilgstoši tikusi uzskatīta par veselīgu dzērienu. Dažu pēdējo gadu laikā bažas par cukura daudzumu tajā mainījušas šo priekšstatu. Pašlaik šī sula tiek skaitīta pie neveselīgajiem dzērieniem,» skaidro, piemēram, Rabobank eksperti.

Šajā pašā laikā gripas sezona daudziem patērētājiem liek meklēt C vitamīna avotus, un šajā ziņā iepirkumu grozos vieta joprojām tiek atvēlēta tradicionālajai apelsīnu sulai, ziņo The Wall Street Journal. Tiek norādīts – arī vēsturiski palielāki gripas viļņi nozīmējuši papildu pieprasījumu pēc apelsīnu sulas. Straujāks apelsīnu sulas pieaugums nebija vērojams pat pēc pagājušā gada ASV viesuļvētrām, kas šīs valsts Floridas štatā papostīja šo augļu ražu.

Visu rakstu Apelsīnu sula var kļūt dārgāka lasiet 1. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds