Ašeradens: Apzināti likumu rakstījām ļoti strikti

2017. gada 11. decembris plkst. 9:04
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Svarīgākais šā gada notikums startup pasaulē ir Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma iedarbināšana, kura sietam gan ticis cauri tikai viens uzņēmums

Gada laikā iepriekš plānoto 20 jaunuzņēmumu vietā atbalstam ir pieteicies un to guvis tikai viens pretendents. Tieši decembrī steidzamības kārtā Ekonomikas ministrija (EM) virza grozījumus likumā. To mērķis ir atbalstu padarīt pieejamu lielākam jaunuzņēmumu lokam.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens skaidro: «Apzināti likumu rakstījām ļoti strikti, jo ir rūgta pieredze, piemēram, ar mikronodokļa likumu, ko atvēra ļoti plaši, un tad mēs mēģinājām to sašaurināt un rezultātā gandrīz nonācām līdz sociālajiem nemieriem. Tas sabiedrībā radīja milzīgu neizpratni. Bija svarīgi Latvijas sabiedrībai arī caur likumdošanas aktu pateikt, ka šī ir ļoti svarīga tautsaimniecības attīstības nozare. Atšķirībā no citām lietām, kur esam reaktīvi, šajā gadījumā esam proaktīvi un likumā ieviesām daudzas jaunas definīcijas – akselerācija, biznesa eņģelis, ieguldījums jaunuzņēmumā.»

Ernests Štāls, jaunuzņēmuma Dripit.io līdzdibinātājs, uzskata, ka likums ir kā sabiedrības spogulis: «Tas ir tieši tāds, jo visi mīl čakarēt valsti. Birokrāti ir profesionāli salikuši visus ierobežojumus, paredzot iespējamās problēmas. Kopumā viss ir pareizajā virzienā.» Šis ir pirmais uzņēmums, kas kvalificējies likumā paredzētajam atbalstam. Vaicāts, kāds ir ieguvums no iegūtā statusa, viņš norāda, ka tas vēl ir tikai priekšā – tā ir iespēja vairāk investēt attīstībā, teic E. Štāls.

A. Ašeradens norāda, ka startup vide attīstās ārkārtīgi dinamiski, gada laikā ir pilnīgi cita aina, tāpēc panākta vienošanās, ka grozījumi tiks izskatīti paātrinātā kārtībā.

Visu rakstu Likuma sakārtošanas zīmē lasiet 11. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds