Barona ielas stadionā veidos sporta un atpūtas kompleksu 

Bijušā Latvijas Universitātes stadiona teritorijā, Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116a, līdz nākamā gada 1.septembrim paredzēts pabeigt sporta un atpūtas kompleksa izveidi, informē Rīgas dome.

Zane Atlāce - Bistere, 26.9.2016
1/12

Krišjāņa Barona ielas 116a sporta komplekss

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Centrā dzīvo aptuveni 5000 iedzīvotāju, kuriem nav kur nodarboties ar sportiskām aktivitātēm vai pavadīt laiku kopā ar bērniem. Tādēļ šeit tiks izveidots  lielākais bērnu laukums pilsētas centrā,  līdzīgs kā tikko atklātajam sporta un aktīvās atpūtas kompleksam pie Deglava ielas kalna,» informē Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks informēja, ka projekts pašvaldībai izmaksās 2,5 līdz 3 miljonus eiro un jau šodienas Pilsētas īpašumu komitejas sēdē deputāti apstiprināja pirmo nepieciešamo finansējuma daļu. 

Aptuveni 4 hektārus lielo teritoriju  pēc attīstīšanas nodos apsaimniekošanā Rīgas Centra Humanitārajai vidusskolai. Skolā šobrīd mācās 1038 skolēni un tai nav sava sporta laukuma. Pavisam apkārtējās skolās mācās aptuveni 6,5 tūkstoši skolēnu, kuriem turpmāk sporta stundas būs iespējams pavadīt jaunajā sporta un aktīvās atpūtas kompleksā, bet pēc stundu beigām tas būs pieejams visiem iedzīvotājiem.

Plānots, ka visas vecās un ekspluatācijai nederīgās saimniecības ēkas kompleksa teritorijā tiks nojauktas, tāpat tiks izzāģēti vecie un nokaltušie koki un to vietā stādīti jauni. Pie kompleksa galvenās ieejas tiks izvietota administrācijas ēka, kurā atradīsies apsardze ar video novērošanu, telpas inventāram, ģērbtuves un tualetes.

Pašā kompleksa teritorijā plānota vieta basketbola laukumam,  te būs arī vingrošanas laukums, futbola laukums  un trīs multifunkcionāli laukumi.

Tāpat būtiska teritorija tiks atvēlēta rotaļām – plānots, ka jaunajā kompleksā būs pilsētas centrā lielākais bērnu rotaļu laukums, vismaz 7000 kvadrātmetru platībā. Tas tiks dalīts divās daļās – rotaļu elementi bērniem pirmskolas un sākumskolas vecumā, un rotaļu elementi vecākiem bērniem.

Kompleksā atradīsies arī  visiem standartiem atbilstoša slidotava 2800 kvadrātmetru platībā. Ledu uz tās laukuma varēs ražot pat līdz plus pieciem grādiem, savukārt spēlēt līdz pat +12 grādu temperatūrā.

Tostarp ir padomāts arī par skeitotājiem –  1660 kvadrātmetru platībā tiks izveidots skeitošanas laukums. Tāpat arī ierīkots skrejceļš, tāllēkšanas sektors, papildu sešas ģērbtuves un četras tribīnes skatītājiem. Visā teritorijā atradīsies arī 40 tualetes, tai skaitā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt autostāvvieta pie kompleksa nebūs liela – 11 vietas, kas paredzētas ģimenēm un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Db.lv jau vēstīja, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde 30.augustā pēc nesekmīgā mēģinājuma piesaistīt projektam nepieciešamo finansējumu un neatrodot jauna futbola stadiona celtniecībai nepieciešamo atbalstu valsts un/vai pašvaldības līmenī lēma apturēt turpmāku sporta kompleksa Kr. Baronā ielā 116a rekonstrukcijas projekta realizēšanu. Rīgas domes Īpašuma komitejas deputāti augustā apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz atcelt Rīgas domes lēmumu uz desmit gadiem nodot pašvaldībai piederošo stadionu Krišjāņa Barona ielā 116A bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai, kas tur bija iecerējusi celt nacionālās izlases stadionu.

 

 

Tevi varētu interesēt

Noslēdzies Rīgas domes Satiksmes departamenta izsludinātais konkurss par neparedzētiem darbi projektā...

Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumu par pašvaldības...

Līdz maija beigām plāno pabeigt seguma atjaunošanas darbus Krišjāņa Barona ielā,...

Rīgā turpinās Krišjāņa Barona ielas rekonstrukcijas darbi, kuru dēļ jau vairākus mēnešus...

Šodien, 2.novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu un nodevusi kriminālvajāšanai lietu par...

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs darbinieki šogad ir sakopuši piegružotās ceļmalas...

Investējot 1,5 miljonus eiro bijušā brīvprātīgo ugunsdzēsēju depo ēkas rekonstrukcijā,...

Uzņēmums SIA Fontaine Ent. pārdod viesnīcas Fontaine Royal Hotel ēku, liecina kompānijas...

Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniecības uzņēmumu Latvijas Energoceltnieks...

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstījusi finansējuma piešķiršanu...

Pēc SIA Riga Bulk Terminal pasūtījuma projekta ģenerāluzņēmējs SIA Ostas celtnieks ir...

Gaidot, ka šī gada beigās varētu tikt izsludināti konkursi vērienīgu objektu celtniecībai,...

Ceļu būves uzņēmums SIA Binders pabeidzis pērn jūnijā uzsākto asfalta segas rekonstrukciju...

Pilnsabiedrība Divi Citroni kubā izsludinājusi iepirkumu energoefektīvas ēkas projektēšanai...