Creamfinance Latvia aizdod par 30% vairāk

2017. gada 21. jūnijs plkst. 9:26
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Finansējums
Dalies ar šo rakstu

Plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzēja Creamfinance Latvia klientiem piešķirto summu apmērs 2016. gadā sasniedza 14,2 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30% vairāk, nekā gadu iepriekš

Creamfinance Latvia plašāk Latvijā zināms ar zīmoliem CreditOn un LadyLoan. Kompānijas 2016. gada apgrozījums palicis aptuveni tādā pašā līmenī, kā 2015. gadā, un bija 2,72 miljoni eiro. Saistībā ar investīcijām jaunu produktu attīstībā un tirgus daļas palielināšanas aktivitātēm, 2016. gads tika pabeigts ar jau iepriekš paredzamiem zaudējumiem 332 tūkstošu eiro apmērā. Creamfinance Latvia izpilddirektore Līga Treiliha stāsta, ka kopš 2016. gada Creamfinance Latvia kā savu prioritāti ir uzstādījusi risku izvērtēšanas kvalitāti, kā rezultātā ir veiktas vērā ņemamas investīcijas risku izvērtēšanas sistēmās, kā arī komandas attīstībā – jaunu darbinieku pieņemšanā un apmācīšanā.

L. Treiliha norāda, ka 2016. gadā ir veiktas ievērojamas investīcijas, lai optimizētu grupas rezultātus ilgtermiņā, uzlabojot esošās risku izvērtēšanas sistēmas. Lai sasniegtu ilgtermiņā izvirzītos mērķus, Creamfinance Latvia uzlaboja risku izvērtēšanas metodes, galvenokārt koncentrējoties uz stabilitāti un rādītājiem, kas saistīti ar klientu daļu, kuri nespēj izpildīt savas saistības. «Mēs esam priecīgi, ka ieguldījām laiku, pūlēs un līdzekļus, lai uzlabotu zināšanas vietējā līmenī, apmācītu jau esošos darbiniekus un pieņemtu darbā universitāti absolvējušus speciālistus, tā rezultātā nodrošinot augstas kvalitātes risku izvērtēšanu. Apzinoties likuma izmaiņu ietekmi un mūsu investīcijas risku izvērtēšanas attīstībā, zaudējumi bija sagaidāmi. Par spīti tam, mēs sagaidām pozitīvu iznākumu ilgtermiņā un ticam, ka mūsu investīcijas atmaksāsies,» norāda L. Treiliha. Iepriekšējā nedēļā kompānija atvēra biroju Spānijas pilsētā Pamplonā, bet tagad veido biroju Barselonā. Tāpat Creamfinance pēta iespējas Latīņamerikā. Tā kā uzņēmums nesen saņēma investīcijas, tā mērķis ir piedāvāt pilnu produktu portfeli valstīs, kur kompānija jau darbojas, un stiprināt vietējo biznesu.

Creamfinance grupā ietilpst septiņi biroji ārzemēs. Šobrīd grupā kopumā strādā 285 darbinieki. Visas grupas konsolidētie rezultāti tiks publiskoti vēlāk.

DB jau rakstīja, ka šī gada sākumā Creamfinance saņēma 21 miljona eiro B raunda investīciju no Dienvidāfrikas bankas Capitec Bank Holdings Limited. Finansējums tiks ieguldīts, lai sekmētu Creamfinance starptautisko izaugsmi un pilna produktu portfeļa ieviešanu esošajos tirgos.

TEVI VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
FOTO: Creamfinance biroji Meksikā un Čehijā

Dalies ar šo rakstu