Creamfinance paplašinās Spānijā

2017. gada 20. jūlijs plkst. 13:47
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Patērētāju finansiālo pakalpojumu uzņēmums Creamfinance, kas Latvijā zināms ar zīmoliem CreditOn un LadyLoan, atvēris biroju Spānijā

Pašreizējais uzņēmuma birojs atrodas Pamplonā un uzņēmums tur darbojas ar zīmoliem Contante un Creditosi. Kompānija nākamā mēneša laikā cer atvērt biroju arī Barselonā. Šāda paplašināšanās paver iespējas ietekmēt vienu no lielākajiem tirgiem visā Eiropā, norāda Matīss Ansviesulis, Creamfinance ģenerāldirektors un līdzdibinātājs. Šobrīd uzņēmums atrodas septiņās valstīs – Latvijā, Čehijā, Polijā, Gruzijā, Dānijā, Meksikā un Spānijā, savukārt tā tehniskais birojs atrodas Austrijā.

Creamfinance Spānijas daļas izpilddirektors Huans Isava (Juan Isava) uzskata, ka uzņēmums būs nopietns konkurents jau pašlaik Spānijas tirgū esošajām kompānijām. Spānijas jaunākās paaudzes viedoklis par bankām esot diezgan negatīvs, un tās pārstāvji biežāk izvēlas to alternatīvas, ja ir šāda iespēja. Viņš stāsta, ka lielākā daļa jauniešu ir izglītoti, enerģiski cilvēki, kuri stingri iestājas pret visu ar korupciju saistīto. «Jaunatne uzskata, ka spāņu bankas ir novecojušas un korumpētas, kas savukārt paver iespējas mums,» norāda H. Isava.

DB jau rakstīja, ka Creamfinance Latvia klientiem piešķirto summu apmērs 2016. gadā sasniedza 14,2 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30% vairāk, nekā gadu iepriekš. Kompānijas 2016. gada apgrozījums palicis aptuveni tādā pašā līmenī, kā 2015. gadā, un bija 2,72 miljoni eiro. Saistībā ar investīcijām jaunu produktu attīstībā un tirgus daļas palielināšanas aktivitātēm, 2016. gads tika pabeigts ar jau iepriekš paredzamiem zaudējumiem 332 tūkstošu eiro apmērā. Creamfinance Latvia izpilddirektore Līga Treiliha stāstīja, ka kopš 2016. gada Creamfinance Latvia kā savu prioritāti ir uzstādījusi risku izvērtēšanas kvalitāti, kā rezultātā ir veiktas vērā ņemamas investīcijas risku izvērtēšanas sistēmās, kā arī komandas attīstībā – jaunu darbinieku pieņemšanā un apmācīšanā.
 
L. Treiliha jau iepriekš norādījusi, ka 2016. gadā ir veiktas ievērojamas investīcijas, lai optimizētu grupas rezultātus ilgtermiņā, uzlabojot esošās risku izvērtēšanas sistēmas. Lai sasniegtu ilgtermiņā izvirzītos mērķus, Creamfinance Latvia uzlaboja risku izvērtēšanas metodes, galvenokārt koncentrējoties uz stabilitāti un rādītājiem, kas saistīti ar klientu daļu, kuri nespēj izpildīt savas saistības. «Mēs esam priecīgi, ka ieguldījām laiku, pūlēs un līdzekļus, lai uzlabotu zināšanas vietējā līmenī, apmācītu jau esošos darbiniekus un pieņemtu darbā universitāti absolvējušus speciālistus, tā rezultātā nodrošinot augstas kvalitātes risku izvērtēšanu. Apzinoties likuma izmaiņu ietekmi un mūsu investīcijas risku izvērtēšanas attīstībā, zaudējumi bija sagaidāmi. Par spīti tam, mēs sagaidām pozitīvu iznākumu ilgtermiņā un ticam, ka mūsu investīcijas atmaksāsies,» norāda L. Treiliha.

Šī gada sākumā Creamfinance saņēma 21 miljona eiro B raunda investīciju no Dienvidāfrikas bankas Capitec Bank Holdings Limited. Finansējums tiks ieguldīts, lai sekmētu Creamfinance starptautisko izaugsmi un pilna produktu portfeļa ieviešanu esošajos tirgos.

Dalies ar šo rakstu