FOTO: Jelgavas slidotavai top unikālas konstrukcijas jumts 

Pasta salā Jelgavā 23.maijā notika topošā slidotavas jumta spāru svētki, atzīmējot būtisku posmu slidotavas jumta izbūvē, ko īsteno apvienība IBK - SIA Igate būve un SIA Kvadrum, informē SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate pārstāvis Jānis Stundiņš.

Zane Atlāce - Bistere, 24.5.2018
1/7

Publicitātes foto

Pēdējās nedēļās Pasta salā tika īstenoti virszemes nesošo konstrukciju montāžas darbi. Saistībā ar tiem jau tagad vidē ir apskatāmas jaunas un inovatīvas tehnoloģijas konstrukcijas, kas izgatavotas no liekti līmētās koksnes.

SIA Igate Būve pārstāvis un šā projekta vadītājs Jānis Kuļikovskis skaidro, ka visas virszemes būvkonstrukcijas pamatā ir veidotas no liekti līmētās koksnes, tērauda elementi paredzēti tikai mezglos un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai. Pēc konstrukciju montāžas paredzēts veikt membrānas jumta seguma izbūvi, iekšējo apgaismojumu un teritorijas labiekārtošanu. Būvdarbus plānots pabeigt jūnijā.

Kopējais liekti līmētās koksnes apjoms objektā būs 112 kubikmetru, bet ieliekamo tērauda detaļu apjoms - 11,33 tonnas. Būves konfigurācija pieļauj zem jumta izvietot pārvietojamās tribīnes pēc nepieciešamības un atkarībā no organizēto pasākumu formāta.

Turpat, Pasta salā, netālu, pielietojot liekti līmētās koksnes tehnoloģijas, plānots īstenot arī Pasta salas estrādes jumta izbūvi, kas jau bija iekļauta Jelgavas pilsētas pašvaldības iepirkumā Publiskās slidotavas un brīvdabas estrādes Pasta salā jumtu pārsegumu projektēšana, izbūve, autoruzraudzība, kurā apvienība IBK tika izraudzīta par darba veicēju ar 2 048 201,03 eiro līgumcenu. Būvuzraudzību īsteno SIA Jurēvičs un partneri.

Slidotavas jumta konstrukciju izbūves izmaksas tiek lēstas aptuveni 450 000 eiro apmērā.