Igaunijas investīciju aģentūra, visticamāk, no jauna pieprasīs Ilvesa lauku īpašumam piešķirtā finansējuma atmaksu 

Ļoti iespējams, ka Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūra (EAS) sāks piešķirtā finansējuma atgūšanas procedūru pret Igaunijas bijušajam prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam piederošo uzņēmumu Ermamaa, kas apsaimnieko Ilvesa lauku īpašumu, trešdien paziņoja EAS padomes priekšsēdētājs Erki Melders.

LETA, 2016. gada 02. novembris plkst. 20:50

Trešdien preses konferencē Melders atzina, ka EAS valdes pieņemtie lēmumi kopumā ir likumīgi, lai gan pieņemti steigā. «Tā ir vienīgā kritika pašreizējai EAS valdei, mums vajadzēja izmantot vairāk laika lēmumu pieņemšanai,» viņš paziņoja.

Tomēr Melders piebilda, ka iespējams arī tad, ja lēmumam atvēlētu vairāk laika, tas nebūtu citādāks. Alternatīva valdei būtu sākt jaunu finansējuma atprasīšanas procedūru, sacīja EAS padomes priekšsēdētājs.

«Un acīmredzams, ka tas tagad arī tiks darīts, bet pirms tam ir jāsniedz juridiskais novērtējums,» teica Melders.

Divos auditos, kas veikti pēc Finanšu ministrijas un EAS pasūtījuma un kas publicēti trešdien, secināts, ka no Ermamaa vajadzētu atgūt 90% no finansējuma, kas piešķirts lauku tūrisma attīstībai Igaunijas dienvidos esošajā Ilvesa lauku īpašumā Ermā. Iepriekš EAS pieprasīja Ermamaa atmaksāt 10% no piešķirtā finansiālā atbalsta.

Līdzekļi ir atprasāmi, jo lauku īpašums Ermā, Vīlandes apriņķī, tūristus uzņēma tikai sešus mēnešus, nevis 60 mēnešus, kā to paredzēja EAS iesniegtais biznesa plāns, secināts auditos.

Melders trešdien paziņoja, ka Ermamaa lieta risināta tā, ka no tās ļoti daudz iegūst atbalsta saņēmējs.

Ermamaa agrāk piederēja Ilvesa bijušajai sievai Evelīnai. Kompānija Ermas lauku īpašumā Vīlandes apriņķī tūristu uzņemšanu sāka 2006.gadā. Pēdējo EAS finansējuma daļu kompānija lauku tūrisma attīstīšanai saņēma 2007.gada martā.

Ermamaa no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem 2006.gada pavasarī tika piešķirti 190 392 eiro programmā, kurā līdzekļi bija paredzēti tūrisma sektora uzņēmumu produktu attīstībai un mārketinga projektu īstenošanai. Tomēr Ilvesa ievēlēšana valsts prezidenta amatā neļāva Ermas lauku saimniecībai Igaunijas dienvidos darboties kā tūrisma objektam.

12.oktobrī Ilvess atmaksāja EAS pieprasīto summu - 19 039 eiro - jeb 10% no piešķirtā atbalsta tūrisma biznesa attīstībai, jo Ermamaa vairs nesniegs tūrisma pakalpojumus Ilvesa lauku īpašumā Ermā.

Ilvess bija Igaunijas prezidents divus amata termiņus pēc kārtas no 2006.gada līdz šā gada 9.oktobrim, kad viņu amatā nomainīja Kersti Kaljulaida.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru