Kā top?: Lielvārdes jostas

2015. gada 13. novembris plkst. 7:35
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā par godu Latvijas svētkiem portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties, kā tiek izgatavotas Lielvārdes jostas.

«Par aušanu sāku interesēties jau 10 gadu vecumā, kad sāku iet aušanas pulciņā,» stāsta Lielvārdes jostu izgatavotāja Dace Grīnberga.

«Mana mamma tajā laikā gāja uz aušanas studiju. Tad likām kopā savas zināšanas un par savām izvēlējāmies jostu stelles. Arī mana mamma auž Lielvārdes jostas, bet vīrs ir apmācīts aust ziedainās jostas. Jostas aust iemācījām arī mūsu vecmāmiņai. Parasti šķiet, ka aušanas māka ir pārmantota no vecmāmiņas, bet mums bija otrādi, sākumā iemācījāmies mēs ar mammu un tad iemācījām omītei,» stāsta D. Grīnberga.

«Tas ir absolūts sirds darbs un katru dienu to daru ar prieku, viņa uzsver. Ar katru dienu šis darbs arvien vairāk iepatīkas, un jo sarežģītāks aužamais un ilgāk sanāk aust, jo interesantāk,» viņa piebilst.

Mūsu jostas ir aizceļojušas uz visām pasaules malām, stāsta jostas izgatavotāja. Vienīgais kontinents, ja kāds polārpētnieks jau tur nav aizvedis, ir Antarktīda, bet uz pārējiem kontinentiem – Āfriku, Dienvidameriku, Āziju un citur, smej D. Grīnberga.

Galerijā augstāk skaties, kā tiek izgatavotas Lielvārdes jostas! 
 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu