Kiberzemessardzē jau pieteikušies vairāki brīvprātīgie

2013. gada 19. februāris plkst. 10:50
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijā cīņai ar kibernoziedzniekiem tiek veidota kiberzemessardze, kas būs brīvprātīgo informāciju tehnoloģiju (IT) ekspertu rezerves komanda, kas krīzes gadījumā palīdzēs valstij un privātajam sektoram. Katru dienu ik minūti Latvijā notiek uzbrukumi valsts iestāžu, uzņēmumu un privātpersonu datoriem, lai nozagtu informāciju, veiktu sabotāžu un paralizētu uoura darbu. Vairumā gadījumu drošības sistēmu speciālistiem izdodas uzbrukumus veiksmīgi atvairīt, taču var pienātk brīdis, kad valstī IT spēki ir par mazu, lai novērstu hakeru, ārvalstu specdienestu vai citu organizāciju mērķtiecīgi radītos draudus.

Kā norāda IT Drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, ja kiberuzbrukumu jomā situācija pasliktinās, tad ar esošo IT drošības kapacitāti ir par mazu, tāpēc šādos gadījumos ir nepieciešams piesaistīt cilvēkus no malas. Tajā brīdī parādās problēma ar to, vai šiem cilvēkiem var uzticēt informāciju. Lai atlasītu šādus cilvēkus, ar kuriem valsts var rēķināties, nonākot grūtībās, zemessardzes ietvaros tiek veidota kiberaizsardzības vienība.

Kā liecina aizsardzības ministra Arta Pabrika ieraksts sociālajā tīklā Twitter, tad naktī no pirmdienas uz otrdienu pirmie brīvprātīgie informāciju tehnoloģiju eksperti jau pieteikušies. Saņemti pāris iesniegumi un vairāki telefona zvani, pārsvarā no cilvēkiem ar pieredzi un izglītību IT jomā. Pieteikties interesenti var sūtot pieteikumu uz kibersargs@mil.lv. 

Populārākās ziņas

Nepalaid garām