KP: Mazumtirgotāji maizes cenu veidošanas politiku īsteno neatkarīgi 

Konkurences padome (KP) ir noslēgusi maizes tirgus monitoringu, kurā izvērtēja situāciju pēc publiskajā telpā izskanējušās informācijas par vienādajām maizes cenām tirgū, informē KP. 

Žanete Hāka, 20.5.2016

KP maizes tirgus monitoringu uzsāka, reaģējot uz gada sākumā plašsaziņas līdzekļos pausto informāciju par viena veida maizes cenu sakritībām dažādu mazumtirgotāju tīklu veikalos.

Sākotnēji apkopojot konkrēto maizes veidu cenas dažādu tirgotāju tīklu veikalos, KP novēroja atsevišķas sakritības, kā rezultātā uzskatīja par nepieciešamu noskaidrot piegādātāju un mazumtirgotāju maizes cenas veidošanas principus, kā arī izvērtēt noslēgtos sadarbības līgumus.

Vērtējot piegādātāju sadarbības līgumus ar mazumtirgotājiem, KP secināja, ka tie nesatur ierobežojumus mazumtirgotājiem patstāvīgi noteikt maizes tālākpārdošanas cenu, kas būtu smags konkurences tiesību pārkāpums.

Tāpat KP pārliecinājās, ka mazumtirgotāji cenu veidošanas politiku īsteno neatkarīgi un saskaņā ar individuāli izstrādāto stratēģiju, kā arī vienlaikus seko līdzi un pielāgojas vispārējai situācijai maizes tirgū, regulāri veicot konkurentu maizes cenu monitoringu. Tas saskaņā ar Konkurences likumu nav aizliegts.

Maizes cenu līdzību dažādos veikalos KP skaidro ar konkrētā tirgus specifiku, proti, produktu gala cenas veikalos ir publiski pieejamas. Tā rezultātā konkurentiem ir iespējas brīvi sekot līdzi situācijai tirgū, veicot konkurentu cenu monitoringu un nereti radot situācijas, kad atsevišķu maizes veidu cenas sakrīt dažādos mazumtirdzniecības tīklu veikalos.

Izpētes laikā KP neguva pierādījumus, kas varētu norādīt uz konkurences riskiem, tādējādi konkurences iestāde nolēma monitoringu izbeigt.

Jau iepriekš KP savā praksē ir pievērsusies padziļinātai maizes tirgus analīzei, veicot tirgus uzraudzības un lietu izpētes.

 

No šīs sadaļas

2015. gadā koģenerācijas stacijās saražotas 3526,8 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas...

Biznesu var uzsākt trīs dienās ar absolūti nepazīstamiem cilvēkiem. To pierādīja uzņēmējdarbības...

AS VEF kārtējā akcionāru sapulcē tika ievēlēta padome jaunā sastāvā, liecina uzņēmuma...

Noslēdzies AS Grindeks izsludinātais iepirkums par I fāzes prospektīvu, dubultaklu, randomizētu,...

Koka māju ražotājs SIA Dores fabrika šogad plāno atsperties eksporta tirgos un...

Farmācijas uzņēmums AS Olainfarm izsludinājis iepirkumu jaunas zāļu formas (ar pretalerģijas aktivitāti,...

Lauksaimniecības uzņēmums Agrowill Group tuvāko divu gadu laikā plāno piesaistīt 20 miljonu...

Latvijā šobrīd ir ap 3700 reģistrētu bioloģiskās lauksaimniecības operatoru, 3500 no tiem...

Konteineru pārvadājumi no Ķīnas uz Eiropu var kļūt par trešdaļu īsāki; ķīnieši...

Saeima galīgajā lasījumā ceturtdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...