Krievi apcērp baņķierus

2017. gada 11. oktobris plkst. 7:27
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Šogad 38 komercbankām Krievijā ir atņemtas licences, un četras no tām ir kaimiņvalsts banku TOP 100, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Divās no tām – B&N Bank, kas Krievijā darbojas zem Binbank zīmola, un valsts lielākajā privātbankā Otkritie – teikšanu ir pārņēmusi centrālā banka, un tās tiek sanētas, lai novērstu paniku un domino efektu Krievijas banku sektorā vispār.

Starptautiskie eksperti banku sektora centralizāciju Krievijā traktē kā pozitīvu parādību. Apņēmīgās politikas dēļ kopš 2013. gada vasaras centrālās bankas priekšgalā esošo Elvīru Nabiullinu vadošie nozares žurnāli Euromoney un The Banker ir divreiz – 2015. gadā un šogad – titulējuši par gada centrālo baņķieri. Financial Times kādreizējais Maskavas biroja vadītājs Nīls Baklijs tomēr norāda, ka banku konsolidācija praktiski nozīmē ievērojamu Krievijas valsts varas pieaugumu pār šo sektoru, kas nav tirgum vēlamais virziens.

Ja neskaita klupienu pēc globālās finanšu krīzes, tad tieši Krievijai raksturīgās finanšu nedienas sākās 2014. gadā. Krievijas ambiciozajai politiskajai elitei par nelaimi togad sakrita gan Rietumu sankcijas, sākot ar refinansēšanās liegumu ar Kremli saistītām bankām un kompānijām, gan naftas cenas kritums. No ogļūdeņražu resursu eksporta īpaši atkarīgajā ekonomikā tās valūtas vērtība izteikti korelē ar naftas cenu.

Visu rakstu Krievi apcērp baņķierus lasiet 11. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu