Sabiedrība

Krievija nodēvē Latvijas prezidenta integrācijas centienus par zaimojošiem

Gunta Kursiša, 25.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Maskava oficiāli nodēvējusi Latvijas prezidenta Andra Bērziņa apgalvojumu, ka Otrajā pasaules karā nav bijis uzvarētāju, par zaimojošu, ziņo Krievijas mediji.

«Apgalvojums, ka Otrajā pasaules karā nav bijis uzvarētāju ir zaimojošs,» pauda Krievijas ārlietu ministra Aleksandra Lukaševiča runasvīrs. Viņš norādīja, ka šāda retorika ir pretrunā ar vēsturisko realitāti un zaimo Padomju ļaudis un viņu sabiedrotos cīņā pret Hitleru.

Iepriekš šā gada jūlijā Latvijas prezidents A. Bērziņš rosināja izlīgumu starp Hitlera un Staļina armijās kādreiz karojošajiem veterāniem. Latvijas prezidents norādīja, ka izlīgums panākams vien tad, ja abas puses piekrīt, ka 1939. gadā parakstītais Molotova-Ribentropa pakts bija krimināls un ka Latvijas iedzīvotāji tika nežēlīgi ierauti karā.

«Izlīgums ir iespējams vien tad, ja esam vienisprātis, ka pie Otrā pasaules kara traģēdijas, kurā tika nežēlīgi ierauta arī Latvijas tauta, noveda Molotova – Ribentropa noziedzīgais pakts. Šajā karā nebija uzvarētāju, jo šis bija lielākais noziegums pret cilvēci tās pastāvēšanas vēsturē, kura sekas vēl ilgi atbalsosies paaudžu paaudzēs,» iepriekš vēstulē Otrā pasaule kara dalībniekiem pauda A. Bērziņš. Viņš norādīja, ka vēlas saliedēt Latvijas tautu, bet radikāli noskaņoti politiķi un ideologi savās interesēs centušies «turpināt brāļu karu ar mērķi sanaidot karavīrus, uzturot neiecietības gaisotni arī daudz plašākā sabiedrībā.»

Maskava paudusi, ka «mēs atkal vēlamies vērst Latvijas amatpersonu uzmanību uz to, cik destruktīvi ir mēģinājumi pārveidot Otrā pasaules kara rezultātus».

Krievija norādījusi, ka vēlas, lai A. Bērziņa izteikumus izskatītu Latvijas Eiropas partneri – kā starptautiskās institūcijās, tā veterānu organizācijās.