Microsoft bijušais direktors: Stīvs Balmers nav piemērots kompānijas vadīšanai

2013. gada 22. janvāris plkst. 13:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompānijas Microsoft izpilddirektors Stīvs Balmers nav piemērots, lai vadītu vienu no pasaules lielākajām tehnoloģiju kompānijām un savu varu saglabā laiku pa laikam piespiežot aiziet daudzsološiem darbiniekiem, apgalvo viens no bijušajiem kompānijas direktoriem, vēsta Fox News.

Kādreizējais atbildīgais par Windows operētājsistēmas pārdošanu datoru ražotājiem Joahims Kempins (Joachim Kempin) sarakstījis grāmatu, kurā izklāsta pieredzēto strādājot Microsoft.  J. Kempins kompānijā strādājis no 1983. līdz 2002. gadam, kad bija spiests no tehnoloģiju giganta aiziet, jo ASV valdība pret viņu vērsa izmeklēšanas saistībā ar monopolstāvokļa nodrošināšanu.

Savā grāmatā «Resolve and Fortitude: Microsoft's secret power broker breaks his silence» J. Kempins norāda, ka S. Balmers apzināti izstūmis no kompānijas daudzsološus darbiniekus, kas varētu apdraudēt viņa pozīcijas. Tā, piemēram, noticis arī ar Ričardu Beluco (Richard Belluzzo), kas Microsoft attīstījis spēļu konsoli Xbox, bet neilgi pēc tam bija spiests aiziet. «Viņam [Beluco] nebija vairs kur elpot. Kad jūs strādājat kopā ar Balmeru un viņš domā - «varbūt šis čalis kādu dienu ieņems manu vietu», jums paliek maz vietas,» raksta J. Kempins.

Bijušais Microsoft darbinieks savā grāmatā arī raksta, ka kompānija pareizi paredzējusi tehnoloģiju attīstību – planšetdatorus un viedtālruņus, tomēr nokavējusi ar ieiešanu šajā tirgus segmentā, tādējādi atdodot līderpozīcijas Apple. «Viņi palaida garām visas iespējas. Kad es vēl biju kompānijā – bija planšetdatori, viedtālruņi, programmatūra, taču tas nekad netika turpināts,» pauž J. Kempins.

Runājot par S. Balmeru, bijušais Windows pārdošanas speciālists norādīja, ka viņš neuzskata Microsoft vadītāju par labu izpilddirektoru. «Microsoft valde ir klibu pīļu valde. Viņi noalgo cilvēkus, kas tiem palīdz pārvaldīt kompāniju nevis to vadīt. Tā ir problēma. Viņiem vajag kādu, kam ir 35 – 40 gadi – jaunu cilvēku, kas saprot Facebook paaudzi un mobilās ierīces. Nav vajadzības pēc puiša, kas ar niknu sejas skatienu paziņo par jaunāko Windows versiju un domā, ka ar to pietiks,» klāsta J. Kempins.

«Ja Microsoft patiešām vēlas nopietni atgriezties, tad nepieciešamas lielas izmaiņas. Lai kā es cienītu Stīvu Balmeru, viņš, visticamāk, būtu daļa no šādām pārmaiņām,» pauda J. Kempins.
 

Dalies ar šo rakstu