Microsoft zaudē autortiesību cīņā; mainīs Skydrive nosaukumu

2013. gada 01. augusts plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju gigants Microsoft mainīs sava mākoņskaitļošanas pakalpojuma Skydrive nosaukumu, pēc tam, kad tiesa Lielbritānijā izlēma, ka tas pārkāpj britu raidsabiedrības un telekomunikāciju kompānijas BSkyB autortiesības.

Britu tiesa secinājusi, ka pastāv pamats apgalvot, ka Skydrive nosaukums sabiedrībā izraisa apjukumu – cilvēki mēdzot sajaukt Microsoft produktu ar Lielbritānijas kompānijas pakalpojumiem Sky Broadband un Sky Go.

Tiesa norādīja, ka reģistrēti arī neskaitāmi gadījumi, kad Microsoft Skydrive lietotāji zvanījuši uz BSkyB palīdzības dienestu, būdami pārliecināti, ka tas ir šīs britu kompānijas pakalpojums.

Lai gan tiesa ar savu spriedumu nāca klajā jau jūnijā, iepriekš Microsoft apgalvoja, ka to pārsūdzēs, taču tagad pavēstījusi, ka pēc pārejas perioda noslēguma nosaukumu gatavs mainīt. Analītiķi norāda, ka tas varētu liecināt par ciešāku tuvināšanos starp abām kompānijām, jo jau patlaban Microsoft spēļu konsoles Xbox lietotājiem pieejami BSkyB telekanāli.

Db.lv jau vēstīja, ka laikposmā no laikposmā no  aprīļa līdz jūnijam strādājusi ar peļņu 4,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Minētajā laikā kompānijas apgrozījums bijis 19,9 miljardi ASV dolāru. Finanšu rezultāti bijuši vājāki, nekā to bija cerējusi Volstrīta. Microsoft situāciju skaidro ar kritumu personālo datoru tirgū.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām