Būve

Papildināta ar b/d foto - Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs: bērnudārzā Margrietiņa paveras šaušalīga aina

LETA, 05.08.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde aizvadītajā ceturtdienā likusi pārtraukt privātā bērnudārza Margrietiņa, Dārzaugļu ielā 10, ekspluatāciju, jo tajā konstatēti pārkāpumi, kas apdraud bērnu veselību un drošību, tomēr bērnudārzs vēl vakar turpinājis darbu, pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvalde konstatējusi, ka pilsētā vairākās ēkās ir ierīkoti bērnudārzi, tomēr ēku atbilstība šādai funkcijai nav saskaņota. Visi bērnudārzi rakstiski brīdināti, un lielākā daļa arī atsaukusies, solot novērst nepilnības. Tomēr četri nav devuši par sevi ziņu un viens no tiem bijis bērnudārzs Margrietiņa, pastāstīja Vircavs.

Šī iemesla dēļ iestādē 31.jūlijā veikta pārbaude un atklāta «diezgan šaušalīga aina», sacīja Vircavs. Piemēram, ar atklātu virsmu bērnudārza teritorijā atrodas kanalizācijas aka, ēkas nesošajās sienās bez saskaņošanas izbūvētas durvis, spēļu laukums daļēji atrodas zem sapuvušas nojumes, no sienām brūk ķieģeļi.

Bērnudārza vadībai nekavējoties uzdots pārtraukt ēkas ekspluatāciju. Tomēr vakar, veicot atkārtotu pārbaudi iestādē, būvvaldes inspektors konstatējis, ka rīkojums nav izpildīts, jo pa logu ēkā bijuši redzami bērni. Pašu inspektoru bērnudārza darbinieki ēkā nav ielaiduši.

Iestādes vadībai izsniegts atkārtots rīkojums par nepieciešamību bērnudārzu slēgt, un šodien būvvaldes darbinieki dosies pārbaudīt, vai tas ir izpildīts.

«Nelaime var notikt jebkurā mirklī. Bērnudārza vadībai nav nekāda respekta pret likumu. Vēlme pēc biznesa ir daudz lielāka par bērnu drošību,» pauda Vircavs. Viņš arī neizslēdza iespēju, ka pret iestādes vadību būtu pamats ierosināt krimināllietu par bērnu drošības apdraudējumu.

Tāpat buvvaldes vadītājs pauda sašutumu par atbildīgās ministrijas lēmumu piešķirt bērnudārzam tiesības darboties. «Acīmredzot ēkas stāvoklis, izsniedzot atļauju, netika vērtēts,» viņš norādīja.

Būvvaldei nav informācijas par to, vai vecāki ir brīdināti par situāciju. Bērnudārza vadība gan apgalvo, ka vecāki ir informēti.

Komentāri

Pievienot komentāru