Tā dēvētajās sliktajās adresēs reģistrētie uzņēmumi pēdējos gados strādājuši ar zaudējumiem, vēsta laikraksts Dienas bizness.
To liecina SIA Lursoft veiktais pētījums pēc adresēm, kuras tiek dēvētas par sliktajām, tostarp patversmju adresēm. «Tas, ka kādam uzņēmumam vai biedrībai juridiskā adrese sakrīt ar kādu no tā dēvētajām sliktajām adresēm, vēl nenozīmē, ka tā ir fiktīva, jo, piemēram, Pāles ielā, kur atrodas patversme, ir vairāki korpusi, kuros ar biznesu var nodarboties ļoti reāli,» skaidro SIA Lursoft pārstāvis Ainars Brūvelis. Viņš atgādina, ka valsts slikto adrešu problēmu nesekmīgi mēģina risināt jau vairāk nekā piecus gadus, tomēr efektīva risinājuma joprojām nav.
Lai arī lielākā daļa no šādām komercsabiedrībām nekad nav iesniegušas nevienu gada pārskatu, tomēr par 2010. gadu to izdarījuši 10 uzņēmumi, kuru vidējais apgrozījums bijis 60 tūkst. Ls. «Par 2009. gadu pārskatus bija iesnieguši 272, par 2008. gadu - 251 uzņēmums, kam ir saistība ar tā dēvēto slikto adresi,» skaidro A. Brūvelis. Viņš norāda, ka kopš 2008. gada, kad ekonomiskā krīze skāra Latviju, šo uzņēmumu vidējais apgrozījums ir sarucis. «Iespējams, vainīga ir ekonomiskā krīze vai arī fakts, ka gada pārskati nav iesniegti, tomēr miljardi šajās sliktajās adresēs apgrozīti noteikti nav,» secina A. Brūvelis. «Iesniegtie gada pārskati rāda, ka gan 2010., gan 2009. un pat 2008. gadā sliktajās adresēs reģistrētie uzņēmumi strādājuši ar zaudējumiem,» norāda A. Brūvelis. Vienīgais gads, kad šie uzņēmumi strādājuši ar peļņu, ir bijis tālais 2007. gads.