Ražošana

Rūpniecības produkcijas apjoms samazinājies

Žanete Hāka, 04.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016. gada augustā, salīdzinot ar 2015. gada augustu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

To ietekmēja ražošanas apjoma kritums elektroenerģijas un gāzes apgādē par 15,7 % (samazinājies koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas daudzums) un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,1 %. Savukārt apstrādes rūpniecībā produkcijas apjoms pieauga par 2,8 %.

Joprojām būtisks ražošanas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 37,6 %. Produkcijas izlaide palielinājās arī elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 20,0 %, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 14,6 % un pēc īpatsvara otrajā lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – pārtikas produktu ražošanā – par 2,5 %. Šajās nozarēs pieauga arī produkcijas eksports.

Produkcijas apjoma samazinājums bija apģērbu ražošanas nozarē par 14,9 %, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – 9,5 %, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 3,8 %, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 2,0 %, kā arī pēc īpatsvara lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 0,8 %.

2016. gada augustā, salīdzinot ar 2016. gada jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,0 %. To ietekmēja apjoma kritums apstrādes rūpniecībā par 1,7 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē par 7,8 %, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija ražošanas apjoma kāpums par 4,5 %.

2016. gada augustā, salīdzinot ar 2015. gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 3,1 %, tai skaitā vietējā tirgū – par 6 %, bet eksportā bija pieaugums par 0,8 % (no tā ārpus eirozonas kāpums par 1,3 %, bet eirozonā kritums par 0,5 %).

2016. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 2,0 %, tai skaitā vietējā tirgū – par 2,2 % un eksportā – par 1,8 % (eirozonā kritums par 2,2 %, bet ārpus eirozonas kāpums par 2,8 %).