Somiju sanikno Nokia 18,8 miljonu kompensācija bijušajam izpilddirektoram

2013. gada 25. septembris plkst. 15:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas tehnoloģiju kompānija Nokia atzinusi, ka pieļāvusi kļūdu bijušajam izpilddirektoram Stīvenam Elopam izmaksājot 18,8 miljonus eiro lielu kompensāciju.

Iespaidīgā summa S. Elopam pienākas saskaņā ar līgumu, kas noteica, ka viņš saņems kompensāciju darba zaudēšanas gadījumā. Kā zināms, nesen ASV kompānija Microsoft iegādājās Nokia tālruņu biznesu. S. Elopam izmaksātā iespaidīgā kompensācija izraisījusi plašu sašutumu Somijā, kuras iedzīvotājus jau tā apbēdinājis tehnoloģiju veiksmes stāsta gals.

Situāciju mēģinājis glābt Nokia priekšsēdētājs Risto Sīlasmā (Risto Siilasmaa), norādot, ka ar S. Elopu noslēgtajā līgumā bijuši tādi paši nosacījumi, kā citiem Nokia kādreiz noalgotajiem izpilddirektoriem. R. Sīlasmā gan bija spiests atzīt, ka kanādietim izmaksātā summa ir par 14,6 miljoniem eiro lielāka nekā kompensācija, kuru saņēma iepriekšējais Nokia izpilddirektors Olio Peka Kalasvuo.

Saskaņā ar atklātībā nonākušo kontraktu, S. Elopam darba zaudēšanas kompensācijā pienākas 4,2 miljoni eiro, kā arī akcijas 14,6 miljonu eiro apmērā. Pēc Nokia tālruņu biznesa pārņemšanas, Microsoft paspārnē to turpinās vadīt S. Elops. Tādējādi kompensāciju viņš saņemšot līgumā pieļautas «kļūdas dēļ», skaidroja R. Sīlasmā.

Bijušā Nokia vadītāja apjomīgā kompensācija saniknojusi Somijas sabiedrību un likusi izteikties arī šīs valsts politiķiem, vēsta The Guardian. Notikušo kritizējis arī Somijas premjerministrs Jirki Katainens, kurš norādījis, ka šāda kompensācija ir visai neiedomājama un nesaprātīga. «Izskatās, ka šāda lielo kompāniju kompensāciju politika ir izplatīta visā pasaulē un to nevar saprast ar veselo saprātu,» sacījis Somijas premjers.

Izskanējis arī viedoklis, ka somi varētu doties ielās, lai protestētu pret notiekošo saistībā ar Nokia. Protesti varētu viegli pāraugt arī vardarbībā, sacījis Somijas finanšu ministrs Juta Urpilainens. «Apvienojot to ar nospiesto noskaņojumu, tas var kļūt par sociālās harmonijas apdraudējumu,» sacīja J. Urpilainens.

S. Elopa vadīšanas laikā Nokia zaudēja aptuveni 18 miljardus eiro no savas tirgus vērtības. Pirms trijiem gadiem – 2010. gadā – Nokia S. Elopam maksāja sešus miljonus eiro lielu pabalstu par pāriešanu darbā Somijas kompānijā. Strādājot Nokia, S. Elops saņēma algu 1,4 miljonu eiro apmērā, kā arī bagātīgus bonusus. S. Elops tiek uzskatīts arī par vienu no ticamākajiem kandidātiem uz Microsoft vadītāja amatu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām