Nokia Siemens Networks atlaidīs 8,5 tūkstošus darbinieku

2013. gada 08. augusts plkst. 12:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs Nokia Siemens Networks, kurā pilnu kontroli gatavojas pārņemt Somijas mobilo telefonu ražotājs Nokia, apsver 8,5 tūkstošu cilvēku atlaišanu, lai uzlabotu rentabilitāti.

Kompānija savu darbinieku skaitu iecerējusi samazināt par 17%, tādējādi paredzēts, ka 2014. gadā Nokia Siemens Network strādās 42 tūkstoši cilvēku, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta Bloomberg. Darbinieku skaitu iecerēts samazināt slēdzot atsevišķas ražotnes un pārtraucot noteiktu iekārtu ražošanu.

Aizvadīto divu gadu laikā Nokia Siemens Networks jau samazināja darbinieku skaitu par 20 tūkstošiem cilvēku, lai atjaunotu kompānijas rentabilitāti un pārtrauktu tirdzniecības apjomu samazināšanos. Izskanējušo informāciju par paredzēto darbinieku skaita samazināšanu ne Nokia, ne arī Nokia Siemens Networks nav komentējušas.

Arī citas Eiropas kompānijas pēdējo mēnešu laikā jau ir atklājušas, ka plāno samazināt darbinieku skaitu. Vācijas metalurģijas gigants ThyssenKrupp AG pavēstījis, ka atlaidīs trīs tūkstošus strādnieku pēc tam, kad palielinājās kompānijas zaudējumi, bet medikamentu ražotājs AstraZeneca Plc, lai veicinātu izaugsmi, iecerējis likvidēt 2,3 tūkstošus darbavietu pārdošanas un administrācijas sektoros.

Db.lv jau vēstīja, ka Nokia par 1,7 miljardiem eiro apņēmies atpirkt 50% kopuzņēmuma Nokia Siemens Networks (NSN) kapitāldaļu, tādējādi pilnībā pārņemot kontroli uzņēmumā, kas nodarbojas ar telekomunikāciju aprīkojuma ražošanu mobilo sakaru operatoriem.

Kopuzņēmumu Nokia un Siemens nodibināja 2006. gadā, lai apvienotu savus centienus bezvadu un cita veida komunikāciju infrastruktūras izveidē. Kopuzņēmumam bija grūtības konkurences cīņā ar tādiem nozares milžiem kā Ericsson un Huawei un 2011. gadā tika uzsākta kompānijas reorganizācija, kam sekoja arī pirmās darbinieku atlaišanas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi