Somijas Nokia pamazām sāk atgūties

2013. gada 18. aprīlis plkst. 14:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas mobilo tālruņu ražotājs Nokia šā gada pirmajā ceturksnī samazinājis savu zaudējumu apjomu. Tas izdevies pateicoties augošajam Lumia viedtālruņu tirdzniecības apjomam.

Šā gada pirmo ceturksni Nokia noslēgusi ar zaudējumiem 339 miljonu eiro apmērā, salīdzinot ar 1,57 miljardiem eiro attiecīgā periodā pirms gada. Gada pirmajā ceturksnī par 27% palielinājās Lumia viedtālruņu tirdzniecības apjomi. Laika posmā no šā gada janvāra līdz martam, Nokia kopumā izdevies pārdot 5,6 miljonus Lumia viedtāruņu.

Savukārt parasto mobilo tālruņu tirdzniecības apjoms samazinājies par 30%, sasniedzot 1,59 miljardus eiro.

Kopumā minētajā periodā Nokia strādājusi ar ienākumiem 5,85 miljardu eiro apmērā, savukārt gadu iepriekš Nokia attiecīgo periodu noslēdza ar ienākumiem 7,35 miljardu eiro apmērā.

«Ir jomas, kurās mums izdodas sasniegt progresu, kā arī ir jomas, kurām mēs pievēršam lielāku uzmanību,» klāstīja Nokia izpilddirektors Stīvens Elops. «Piemēram, cilvēki lieliski uzņem Lumia ierīces, un mūsu tirdzniecības apjomi pieaug ceturksni pēc ceturkšņa. No otras puses – mūsu mobilo tālruņu bizness saskaras ar sarežģītiem konkurences apstākļiem, un mēs esam uzsākuši darbības, kurām būtu tirgū jāievieš jaunas inovācijas, lai tādējādi atbildētu uz izaicinājumiem,» skaidroja S. Elops.

Aizvadītā gada jūlijā Nokia iepazīstināja ar apjomīgu programmu, kurai būtu jāsamazina kompānijas izdevumi. Nokia taupības programmā paredzēta arī peļņu nenesošu nekustamo īpašumu pārdošana.

Pērn Nokia paziņoja, ka atlaidīs kopumā desmit tūkstošus darbinieku un līdz 2013. gadam aizvērs vairākas ražotnes. Tāpat tiks slēgti vairāki pētījumu un attīstības projekti – ieskaitot projektus  Ulmā, Vācijā un Bārnabijā, Kanādā. Pētniecības un attīstības centrs Salo turpinās darbu.

Ar apjomīgo izmaksu samazināšanu Nokia iecerējusi ietaupīt 1,6 miljardus ASV dolāru.
 

Dalies ar šo rakstu