Tehnoloģijas

Papildināta - Nokia nāk klajā ar 15 eiro vērtu tālruni, kā arī zemās cenas Lumia

Gunta Kursiša, 25.02.2013

Jaunais Nokia 105 mobilais telefons

Avots: Nokia

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Somijas mobilo tālruņu ražotājs Nokia prezentējis jauno Nokia 105 tālruni, kurš maksā 15 eiro jeb aptuveni vienpadsmit latus un ir paredzēts pārdošanai attīstības tirgos un pircējiem Eiropā, kas mobilo telefonu iegādājas pirmo reizi, ziņo Mashable.

(Papildināta no 6. rindkopas)

Nokia 105 ir līdz šim lētākā Somijas telefonu ražotāja ierīce. «Acīmredzami tālruņa tehniskā specifikācija nav lieliska, taču to glābj ierīces cena, ja telefonu iegādājaties pirmo reizi un vēlaties tālruni, ar ko var piezvanīt,» raksta medijs.

Nokia 105 pārdošanu paredzēts uzsākt šā gada pirmajā ceturksnī Ķīnā, Ēģiptē, Indijā, Indonēzijā, Nigērijā, Krievijā, Vjetnamā un citos Āfrikas, Tuvo Austrumu, Āzijas un Klusā okeāna, kā arī Eiropas tirgos.

15 eiro mobilais telefons tika prezentēts Mobile World Cogress (MWC) 2013 Barselonā.

Tāpat Nokia prezentējusi arī Nokia 301 65 eiro (aptuveni 46 latu) vērto telefonu, kas ir lētākais Nokia tālrunis, ar kuru iespējams noskatīties video. Šī ierīce gaidāma Āfrikas, Āzijas un Klusā okeāna, Eiropas, Indijas, Tuvo Austrumu un Latīņamerikas tirgos 2013. gada otrajā ceturksnī.

Līdztekus šiem abiem telefoniem Somijas kompānija prezentēja arī divus viedtālruņus – Lumia 520 un Lumia 720.

Ar cenu 139 eiro tiks piedāvāts līdz šim lētākais Nokia viedtālrunis ar Windows Phone 8 operētājsistēmu Lumia 520. Tam ir 4 collu, 800x400 pikseļu izšķirtspējas WVGA ekrāns, 1 Ghz, divu kodolu procesors, 512 MB operatīvā atmiņa, 8 GB cietais disks (telefona atmiņu iespējams palielināt ar microSD karti), kā arī piecu megapikseļu fotokameru.

Lumia 520 piecās krāsās šā gada pirmajā ceturksnī būs pieejams Honkongā un Vjetnamā, bet otrajā ceturksnī viedtālrunis nonāks arī Eiropas, ASV, Āzijas, Latīņamerika un Āfrikas tirgos.

Otrs Nokia piedāvātais viedtālrunis ir Lumia 720. Tā cena būs ap 250 eiro. Salīdzinot ar Lumia 520, augstāka ir ne tikai šīs ierīces cena, bet arī tehniskā spesifikācija. Lumia 720 ir 4,3 collu WVGA ekrāns, 1 Ghz, divu kodolu procesors, 512 MB operatīvā atmiņa, 8 GB cietais disks (telefona atmiņu iespējams palielināt ar microSD karti) un 6,7 megapikseļu fotokamera.

Viedtālrunis Lumia 720 būs pieejams piecās krāsās un ar šā gada pirmo ceturksni būs nopērkams Honkongā un Vjetnamā, bet otrajā ceturksnī – izvēlētos tirgos Eiropā, Āzijā u.c.