Nokia aizņemsies no Microsoft, lai apmaksātu parādus

2013. gada 09. septembris plkst. 15:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas tehnoloģiju kompānija Nokia, kas savu mobilo telefonu un pakalpojumu biznesu pārdod Microsoft par 3,79 miljardiem eiro, no ASV tehnoloģiju milža aizņemsies aptuveni 1,5 miljardus eiro, lai apmaksātu aizņēmumu, kas tika ņemts Siemens daļas izpirkšanai kopuzņēmumā Nokia Siemens Networks (NSN).

Šā gada jūlijā Nokia piekrita iegādāties Vācijas kompānijas Siemens 50% daļu kopuzņēmumā NSN. Darījuma vērtība tika aplēsta 1,7 miljardu eiro apmērā. Kompānija pēc tam tika pārsaukta par Nokia Systems and Networks. «Nokia paredzējusi izmantot šos līdzekļus, lai apmaksātu finanses, kuras tika piesaistītas NSN akciju iegādei,» pavēstījusi kompānija.

Saskaņā ar šā darījuma noteikumiem, Microsoft Nokia piešķirs konvertējamas akcijas trijos maksājumos, katru 500 miljonu eiro apmērā.

Db.lv jau vēstīja, ka Microsoft iegādājusies Nokia mobilo telefonu biznesu par 3,79 miljardiem eiro. ASV kompānija arī pavēstījusi, ka grasās iegūt Nokia patentu licenci. Paredzēts, ka darījums tiks noslēgts nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Kompānijas daļas, kuras Microsoft neiegādājās – NSN, Nokia karšu pakalpojums Here un moderno tehnoloģiju nodaļa – turpinās darbību ar Nokia zīmolu.

Pēc tam, kad jūlijā Nokia izpirka Siemens daļas kopuzņēmumā NSN, izskanēja prognozes, ka tādējādi Somijas kompānija kļūs par vienu no lielākajiem spēlētājiem mobilo tīklu infrastruktūras veidošanā. NSN arī būs lielākā Nokia uzņēmumu grupas divīzija, tās apgrozījumam aptuveni divas reizes pārsniedzot to, kādu ģenerē Nokia mobilo telefonu bizness.

Augustā NSN pavēstīja, ka apsver 8,5 tūkstošu cilvēku atlaišanu, lai uzlabotu rentabilitāti. Kompānija savu darbinieku skaitu iecerējusi samazināt par 17%, tādējādi paredzēts, ka 2014. gadā NSN strādās 42 tūkstoši cilvēku. Darbinieku skaitu iecerēts samazināt, slēdzot atsevišķas ražotnes un pārtraucot noteiktu iekārtu ražošanu.

Aizvadīto divu gadu laikā Nokia Siemens Networks jau samazināja darbinieku skaitu par 20 tūkstošiem cilvēku, lai atjaunotu kompānijas rentabilitāti un pārtrauktu tirdzniecības apjomu samazināšanos.

Dalies ar šo rakstu