Nokia par 1,7 miljardiem eiro pārņem Nokia Siemens Networks savā kontrolē

2013. gada 01. jūlijs plkst. 17:15
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas mobilo telefonu ražotājs Nokia par 1,7 miljardiem eiro apņēmies atpirkt 50% kopuzņēmuma Nokia Siemens Networks (NSN) kapitāldaļu, tādējādi pilnībā pārņemot kontroli uzņēmumā, kas nodarbojas ar telekomunikāciju aprīkojuma ražošanu mobilo sakaru operatoriem. Kā vēsta Business Insider, darījuma rezultātā Nokia kļūs par vienu no lielajiem tirgus spēlētājiem mobilo tīklu infrastruktūras veidošanā. NSN arī būs lielākā Nokia uzņēmumu grupas divīzija, tās apgrozījumam aptuveni divas reizes pārsniedzot to, kādu ģenerē Nokia mobilo telefonu bizness.

Darījums tiks noslēgts šā gada trešajā ceturksnī.

Komentējot Nokia lēmumu, kompānijas vadītājs Stīvens Elops sacīja, ka tādas Nokia divīzijas kā NSN pēdējā laikā ir balstījušas uzņēmuma finansiālo pusi. Tāpat viņš norādīja, ka ātro savienojumu tehnoloģijas, ieskaitot LTE savienojumus, ir pievilcīga izaugmses iespēja.

Jau ziņots, ka Somijas mobilo tālruņu ražotājs Nokia šā gada pirmajā ceturksnī samazinājis savu zaudējumu apjomu. Tas izdevies pateicoties augošajam Lumia viedtālruņu tirdzniecības apjomam.

Šā gada pirmo ceturksni Nokia noslēgusi ar zaudējumiem 339 miljonu eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām