Nokia turpina izpārdot nekustamos īpašumus

2013. gada 12. februāris plkst. 12:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas tehnoloģiju kompānija Nokia par 30,5 miljoniem eiro pārdevusi divus īpašumu Oulu pilsētā. Īpašumu pārdošana ir daļa no kompānijas reorganizācijas plāna.

Nokia īpašumus iegādājusies nekustamo īpašumu kompānija Technopolis. Īpašumus veido biroju ēkas ar autostāvvietām. Saskaņā ar pārdošanas līgumu, Nokia no Technopolis nomās biroju telpas aptuveni 17,4 tūkstošu kvadrātmetru platībā, vēsta The Next Web.

Līdzīgu līgumu Nokia noslēdza aizvadītā gada decembra sākumā, kad kompānija par 170 miljoniem eiro pārdeva savu galveno biroju Espo. Arī šis darījums paredzēja, ka Nokia turpinās nomāt sev nepieciešamās telpas.

Nokia ar Technopolis sadarbojas jau ilgāku laiku. Abas kompānijas 2009. gadā vienojās par kopīgu darbību Somijas informāciju tehnoloģiju attīstīšanā, lai palielinātu valsts starptautisko konkurētspēju.

Aizvadītā gada jūlijā Nokia iepazīstināja ar apjomīgu programmu, kurai būtu jāsamazina kompānijas izdevumu. Nokia taupības programmā paredzēta arī peļņu nenesošu nekustamo īpašumu pārdošana.

Tāpat jūlijā Nokia pavēstīja par plānu slēgt savu pēdējo ražotni Somijā, Salo pilsētā. Pēdējais tālrunis šajā rūpnīcā tika izgatavots 25. jūlijā. Ražošanu Nokia izlēma pārcelt uz Āziju. Tāpat Nokia atlaidusi vairākus tūkstošus darbinieku un aizvērusi ražotnes, kā arī slēgusi vairākus pētījumu un attīstības projektus – ieskaitot Ulmā, Vācijā un Bārnabijā, Kanādā. Ar apjomīgo izmaksu samazināšanu Nokia iecerējusi ietaupīt 1,6 miljardus ASV dolāru.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām