Lumia negaidīti labie rezultāti nodrošina Nokia akcijas cenas kāpumu

2013. gada 11. janvāris plkst. 12:46
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ziņas par Nokia viedtālruņu sērijas Lumia neparedzēti augstajiem pārdošanas rezultātiem pagājušajā ceturksnī veicinājušas Nokia akcijas cenas ievērojamu kāpumu, ziņo BBC.

Kopumā 2012. gada pēdējā ceturksnī Nokia izdevies pārdot 86,3 miljonus ierīču, gūstot 3,9 miljardu eiro ieņēmumus. Nokia mobilo tālruņu bizness sasniedzis rentabilitāti, pateicoties Lumia sērijas viedtālruņu pārdošanas apjomiem, kas bijuši lielāki nekā tika paredzēts iepriekš. Kopumā ceturtajā ceturksnī tika pārdoti 4,4 miljoni Lumia tālruņu, kas ir par 2,9 miljoniem vairāk nekā trešajā ceturksnī. Tāpat Nokia izdevies pārdot 2,2 miljonus viedtālruņu, kas darbojas, izmantojot Symbian operētājsistēmu, un 9,3 miljonus lētākos Asha viedtālruņus.

Līdz ar šīm ziņām Nokia akcijas cena Helsinku biržā pieauga par 11%, bet Ņujorkā – par 18,7%

Tomēr tajā pašā laikā Somijas kompānija paredz, ka sīvā konkurence un pārdošanas sezonalitāte negatīvi ietekmēs ierīču pārdošanas apjomus šā gada pirmajā ceturksnī.

Redeye analītiķis Gregers Džonsons (Greger Johansson) uzskata, ka Nokia pēdējā ceturkšņa pārdošanas apjomus vēl pāragri dēvēt par pagrieziena punktu. «Es neesmu pārliecināts, ka Nokia gūs panākumus ar jaunajiem viedtālruņiem. Kompānijai būtu jāpārdod daudz lielāki apjomi, lai varētu teikt, ka sasniegts pagrieziena punkts,» uzskata eksperts.

Dalies ar šo rakstu