Spiediens uz investoriem pieaug 

Kamēr ABLV Bank gaida lēmumu par atļauju pašlikvidēties, lieta uzrāda problēmzonas visām bankām, kuras strādā ar lielu nerezidentu skaitu, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Anita Kantāne, 10.05.2018

Foto:LETA

Tādu viedokli DB pauž Liepājas pašvaldības vadītāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs, piebilstot, ka prasību pēc rezidentu un nerezidentu proporcijas maiņas citas kredītiestādes, izņemot likvidējamo ABLV Bank, var īstenot pakāpeniski. «Finanšu uzraudzības sistēma liek pārstartēties, atrast jaunas biznesa nišas. Uzņēmējiem, kas iesaistīti starptautiskās tirdzniecības darījumos, ABLV Bank lieta ir sagādājusi ļoti nopietnus izaicinājumus. Saskatu riskus citiem investīciju projektiem,» lietas ietekmes virzienus nosauc Ģ. Kronbergs.

Ja biznesa modelis daudzu gadu garumā ir ļāvis strādāt ar ārējiem finansu resursiem, tad tagad šis modelis ir riska zonā. «Tas attiecas uz visiem norēķiniem eksportā un tranzītā. Korekcijas būs un ne uz labo pusi. Mainoties naudas plūsmas ceļam, var mainīties arī preču plūsmas ceļi. Daudzi par to ir uztraukušies. Trauksme šajā jautājumā tika celta jau februārī un nav runa tikai par banku ietekmi, bet par investoriem no Austrumiem kopumā. Projekti, kuriem investori ir no Austrumiem, ir palikti zem lupas,» skaidro speciālists investīciju jautājumos.

Situāciju dramatiskāku padara nišu banku reakcija uz ABLV lietu. Skandināvu bankas Austrumu reģionu nenoklāj, bet nišu bankas cenšas atbrīvoties no klientiem, lai neradītu aizdomas banku pārraudzītājos un sevi neapdraudētu, novērojis Ģ. Kronbergs.

Visu rakstu Spiediens uz investoriem pieaug lasiet ceturtdienas, 10.maija laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums