Vērtēs, vai uzņēmumu IT sistēmas gatavas pārejai uz eiro

2013. gada 11. jūlijs plkst. 11:44
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) uzsākusi uzņēmēju aptauju, lai noskaidrotu privātā sektora gatavību informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu pielāgošanai darbam ar eiro.

«Šobrīd daudzos Latvijas lielākajos uzņēmumos jau ilgāku laiku norit aktīvs darbs pie IT sistēmu modifikācijām, taču mazāk ir pieejama informācija par situāciju vidējās un mazajās kompānijās, no kurām, iespējams, daudzas tehnisko pāreju ir atstājušas uz pēdējo brīdi. Tas var radīt zināmas problēmas ne tikai pašiem uzņēmumiem, bet arī to klientiem un sadarbības partneriem,» pētījuma nepieciešamību skaidro LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Tādējādi ikviens uzņēmums, kas ikdienā izmanto IT sistēmas, tiek aicināts piedalīties un izteikt savu viedokli aptaujā «Vai Tava uzņēmuma IT sistēma ir gatava eiro?», kas noritēs divas nedēļas, norāda LIKTA pārstāvji.

Aptaujā LIKTA centīsies noskaidrot, cik daudz Latvijas uzņēmumu ir uzsākuši IT sistēmu pielāgošanu pārejai uz jauno valūtu, apzinās biznesa sektorā strādājošo izpratni par eiro pārejas procesa organizēšanu un specifiku.

Tāpat LIKTA vēlas uzzināt, vai uzņēmumos ir apzinātas visas IT sistēmas (piemēram, grāmatvedības sistēmas, klientu apkalpošanas sistēmas u.c.), kurās veicamas izmaiņas; vai ir noteikts veicamo izmaiņu apjoms katrai IT sistēmai; vai nepieciešamo izmaiņu veikšanai ir paredzēti budžeta līdzekļi; vai ir paredzēta modificēto un/vai jauno IT sistēmu testēšana.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām