24. aprīlī parlaments apstiprināja Eiropas Savienības (ES) un visu tās iestāžu budžeta izpildi 2005.gadā, tomēr norādot, ka jau divpadsmit gadus Eiropas Revīzijas palāta nav varējusi sniegt pozitīvu ticamības deklarāciju, proti, atzīt, ka budžets pildīts bez kļūdām, liecina Eiropas Parlamenta sniegtā informācija.
Debatēs nepiedalījās ES Padomes pārstāvji, lai gan viena no galvenajām Parlamenta prasībām ir saistīta tieši ar dalībvalstu atbildību par ES līdzekļu pārvaldību.
Prasību par dalībvalstu pārvaldes deklarācijām Parlaments pirmo reizi formulēja, apstiprinot 2003.gada ES budžeta izpildi. Deklarāciju mērķis būtu panākt garantijas no dalībvalstīm par to, ka tajās darbojas efektīvas revīzijas Kopienas līdzekļu izmantojumam.
Kopienas līdzekļus Eiropas Komisija un dalībvalstis pārvalda dalīti. Pēc šādas sistēmas 80 % no Kopienas izdevumiem ir dalībvalstu pārziņā. Nīderlande pēc savas iniciatīvas Kopienas līdzekļu pārvaldes deklarācijas jau ir ieviesusi, un to pašu gatavojas darīt Apvienotā Karaliste un Zviedrija.
Apstiprinot 2005.gada budžeta izpildi, Parlaments norāda, ka dalībvalstis atkarībā no to pārvaldes sistēmas (centralizēta, federāla, decentralizēta) varētu iesniegt vienu vai vairākas deklarācijas. Tās uzlabotu dalībvalstu attiecīgo pārraudzības un kontroles sistēmu kvalitāti, un veicinātu to, ka tiktu saņemtas pozitīvas ticamības deklarācijas no Eiropas Revīzijas palātas.
Lai gan vairums dalībvalstu neatbalsta deklarāciju ieviešanu, Parlaments tomēr aicina Komisiju līdz 2007.gada beigām par to iesniegt Padomei priekšlikumu.
Deputāti pauž bažas par lielo kļūdu skaitu, kuras Revīzijas palāta ir atklājusi attiecībā uz gala saņēmējiem, norādot, ka dalītas pārvaldības gadījumā par kļūdu novēršanu, identificēšanu un koriģēšanu šajā līmenī atbildīgas ir dalībvalstis. Parlaments uzskata, ka Komisijai gadījumos, kad dalībvalsts kontroles sistēmas joprojām ir nepietiekamas, jānosaka skaidri termiņi un jāpiemēro sankcijas, ja tie pārkāpti.
Parlaments prasa Komisijai nodrošināt, lai pārkāpumu gadījumos tiktu uzlabota piešķirto ES līdzekļu atmaksa, kas tiek īstenota ar valstu aģentūru starpniecību, un aicina Komisiju nodrošināt, ka informāciju, kas jāsniedz par struktūrfondu saņēmējiem, publicēt sabiedrībai viegli pieejamā veidā.
No dalībvalstīm Parlaments sagaida, ka tās nodrošinās pilnīgu ES līdzekļu izlietojuma pārredzamību.