Biržu indeksi krītas, turpinoties šaubām par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām 

Akciju tirgos ceturtdien bija kritums, turpinoties šaubām par ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunām, kamēr Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) samazināja pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

LETA--AFP, 22.11.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Investori, kas jau nervozēja par lēno progresu šajās sarunās, kļuva vēl piesardzīgāki pēc tam, kad abas ASV Kongresa palātas pieņēma likumprojektu par atbalstu demokrātijas kustībai Honkongā un nosūtīja to prezidentam Donaldam Trampam parakstīšanai.

"Trešā krituma diena fondu tirgiem, kamēr ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās vai tās trūkums turpina diktēt tirgus noskaņojumu," sacīja tirdzniecības grupas "Oanda" vecākais tirgus analītiķis Kreigs Erlams.

Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji ceturtdien nosodīja minētā ASV likumprojekta pieņemšanu, sakot, ka likumprojekts ir "iecietīgs pret vardarbīgiem noziedzniekiem" un ka tā mērķis ir "Honkongā radīt sajukumu vai to iznīcināt".

Tikmēr laikraksts "The Wall Street Journal" ceturtdien ziņoja, ka Ķīnas tirdzniecības sūtnis Liu He ir uzaicinājis ASV tirdzniecības amatpersonas uz jaunu sarunu kārtu Pekinā.

ASV amatpersonas gan nevēlas turp doties, kamēr Ķīna nav skaidri apņēmusies atbildēt uz svarīgām ASV sūdzībām, ziņoja laikraksts.

Raksts turpinās pēc reklāmas

"Jaunākās tendences akciju tirgos, šķiet, nosaka gandrīz tikai jaunākā ASV-Ķīnas sarunu attīstība," sacīja XTB galvenais tirgus analītiķis Deivids Čītems.

OECD pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam saglabāja 2,9% apmērā, bet nākamajam gadam to samazināja arī līdz 2,9% un brīdināja, ka pasaule virzās uz vājāko ekonomikas izaugsmi kopš 2007.-2008.gada finanšu krīzes.

Naftas cenas pieauga, investoriem paredzot, ka OPEC samitā decembrī tiks panākta vienošanās pagarināt pašreizējos naftas ieguves apjoma ierobežojumus.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturdien kritās par 0,3% līdz 7238,55 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 0,2% līdz 13 137,70 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 saruka par 0,2% līdz 5881,21 punktam.

ASV biržu indekss "Dow Jones Industrial Average" ceturtdien kritās par 0,2% līdz 27 766,29 punktiem, indekss "Standard & Poor's 500" saruka par 0,2% līdz 3103,54 punktiem, bet indekss "Nasdaq Composite" samazinājās par 0,2% līdz 8506,21 punktam.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien pieauga par 2,8% līdz 58,58 dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā palielinājās par 2,5% līdz 63,97 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1073 līdz 1,1059 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2924 līdz 1.2907 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 108,61 līdz 108,60 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu saruka no 85,68 līdz 85,67 pensiem par eiro.

No šīs sadaļas

Akciju tirgos trešdien bija kritums, atjaunojoties bažām par ASV un Ķīnas tirdzniecības...

Ķīnas interneta tirdzniecības kompānija "Alibaba" trešdien paziņoja, ka varētu piesaistīt gandrīz...

Naftas cenas otrdien kritās, bet akciju tirgos bija dažādas tendences, jo investoru...

Pēc pagājušās nedēļas krituma šonedēļ SEB akcijas cena biržā nedaudz pakāpusies....

Naftas kompānija Saudi Aramco plāno pārdot aptuveni 1,5% no kopējā akciju skaita,...

Akciju cenas Volstrītā pirmdien sasniedza jaunus rekordus, valdot optimismam par to, ka...

Piektdien, reaģējot uz ziņām par iespējamo naudas atmazgāšanu SEB bankā, bankas akcijas...

Mazinoties bažām par pasaules ekonomikas nākotni, uz arvien jauniem rekordiem turpina tiekties akciju...

Pastāv risks, ka kompānija Tesla var zaudēt savas līderpozīcijas elektrisko automašīnu ražošanas...

Eiropas akciju tirgi ceturtdien demonstrēja kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja...