Atpūta

Biznesa vieta: Tērbatas iela

Linda Zalāne, 09.10.2015

Velosipēdu ražotāja veikals Ērenpreiss

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šarmanta, gaumīga un pilsētnieciski mierīga. Tā Tērbatas ielu raksturo DB aptaujātie uzņēmēji

Tērbatas iela vēsturiski ir viena no iecienītākajām tirdzniecības ielām Rīgā, taču aktivitāte savulaik aprāvās aptuveni krustojumā ar Ģertrūdes ielu, taču tieši pēdējos gados lielāka rosība manāma arī tālākajos kvartālos, līdz pat Matīsa ielai.

Vienā no Tērbatas un Stabu ielas stūriem atrodas koncepta veikals Paviljons, kura specializācija ir Latvijā radītu modes preču tirdzniecība. Ieejot tajā, rodas sajūta, ka tas pošas uz citu vietu, jo latviešu dizaineru apģērbus un aksesuārus tur vairs nemana. Paviljona īpašniece Elīza Ceske-Feldmane DB nomierina, sakot, ka šādas ekstremālas pārmaiņas ir tikai uz divām dienām, kad veikalā ir izvietota modes mākslinieka Bruno Birmaņa Nepieradināto relikviju izstāde. Veikalā ik pa brīdim tiek rīkotas dizaineru prezentācijas, bet tik vērienīgas pārmaiņas notikušas pirmo reizi. «Pirms trīs ar pus gadiem Tērbatas ielā atvērām PopUp veikalu, kas darbojās divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Tas bija izmēģinājuma periods, lai, daudz neieguldot, saprastu, vai šāds veikala modelis būtu dzīvotspējīgs, kādi cilvēki apgrozās šajā rajonā. Secinājām, ka tā ir mūsu auditorija, un pēc tam tapa arī šis – lielāks veikals,» stāsta E. Ceske-Feldmane.

Biznesam Tērbatas iela ir pateicīga – daudz kājāmgājēju. To plūsma gan varētu būt lielāka. DB uzrunātie uzņēmēji izsaka pārliecību, ka visiem kopīgi ir jāspodrina ielas tēls, tad darba augļi neizpaliks. Arī automašīnu vadītājiem Tērbatas iela ir pateicīga, jo ielas malās ir maksas autostāvvietas. Cits jautājums ir par to noslogojumu, taču, salīdzinot ar citām centra ielām, situācija nav nemaz tik sūra.

Šajā vasarā blakus restorānam Mute mājvietu atrada vēl viens jaunpienācējs – velosipēdu ražotāja veikals Ērenpreiss. Tā īpašnieks Toms Ērenpreiss DB stāsta, ka ideju par velosipēdu veikala izskatu, koncepciju noskatījis ārvalstīs. Viņš ilgu laiku lūkojies pēc piemērotām telpām, līdz atbrīvojušās šīs – savulaik populārās Pērles mājvieta. Vēl pirms tam tajās bija ierīkota spēļu zāle.

Visu rakstu Ienes mieru pilsētā lasiet 9. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.