Creamfinance paplašinās Spānijā 

Patērētāju finansiālo pakalpojumu uzņēmums Creamfinance, kas Latvijā zināms ar zīmoliem CreditOn un LadyLoan, atvēris biroju Spānijā

Anda Asere, 20.7.2017
1/4

Foto: Creamfinance

Pašreizējais uzņēmuma birojs atrodas Pamplonā un uzņēmums tur darbojas ar zīmoliem Contante un Creditosi. Kompānija nākamā mēneša laikā cer atvērt biroju arī Barselonā. Šāda paplašināšanās paver iespējas ietekmēt vienu no lielākajiem tirgiem visā Eiropā, norāda Matīss Ansviesulis, Creamfinance ģenerāldirektors un līdzdibinātājs. Šobrīd uzņēmums atrodas septiņās valstīs – Latvijā, Čehijā, Polijā, Gruzijā, Dānijā, Meksikā un Spānijā, savukārt tā tehniskais birojs atrodas Austrijā.

Creamfinance Spānijas daļas izpilddirektors Huans Isava (Juan Isava) uzskata, ka uzņēmums būs nopietns konkurents jau pašlaik Spānijas tirgū esošajām kompānijām. Spānijas jaunākās paaudzes viedoklis par bankām esot diezgan negatīvs, un tās pārstāvji biežāk izvēlas to alternatīvas, ja ir šāda iespēja. Viņš stāsta, ka lielākā daļa jauniešu ir izglītoti, enerģiski cilvēki, kuri stingri iestājas pret visu ar korupciju saistīto. «Jaunatne uzskata, ka spāņu bankas ir novecojušas un korumpētas, kas savukārt paver iespējas mums,» norāda H. Isava.

DB jau rakstīja, ka Creamfinance Latvia klientiem piešķirto summu apmērs 2016. gadā sasniedza 14,2 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30% vairāk, nekā gadu iepriekš. Kompānijas 2016. gada apgrozījums palicis aptuveni tādā pašā līmenī, kā 2015. gadā, un bija 2,72 miljoni eiro. Saistībā ar investīcijām jaunu produktu attīstībā un tirgus daļas palielināšanas aktivitātēm, 2016. gads tika pabeigts ar jau iepriekš paredzamiem zaudējumiem 332 tūkstošu eiro apmērā. Creamfinance Latvia izpilddirektore Līga Treiliha stāstīja, ka kopš 2016. gada Creamfinance Latvia kā savu prioritāti ir uzstādījusi risku izvērtēšanas kvalitāti, kā rezultātā ir veiktas vērā ņemamas investīcijas risku izvērtēšanas sistēmās, kā arī komandas attīstībā – jaunu darbinieku pieņemšanā un apmācīšanā.

 

L. Treiliha jau iepriekš norādījusi, ka 2016. gadā ir veiktas ievērojamas investīcijas, lai optimizētu grupas rezultātus ilgtermiņā, uzlabojot esošās risku izvērtēšanas sistēmas. Lai sasniegtu ilgtermiņā izvirzītos mērķus, Creamfinance Latvia uzlaboja risku izvērtēšanas metodes, galvenokārt koncentrējoties uz stabilitāti un rādītājiem, kas saistīti ar klientu daļu, kuri nespēj izpildīt savas saistības. «Mēs esam priecīgi, ka ieguldījām laiku, pūlēs un līdzekļus, lai uzlabotu zināšanas vietējā līmenī, apmācītu jau esošos darbiniekus un pieņemtu darbā universitāti absolvējušus speciālistus, tā rezultātā nodrošinot augstas kvalitātes risku izvērtēšanu. Apzinoties likuma izmaiņu ietekmi un mūsu investīcijas risku izvērtēšanas attīstībā, zaudējumi bija sagaidāmi. Par spīti tam, mēs sagaidām pozitīvu iznākumu ilgtermiņā un ticam, ka mūsu investīcijas atmaksāsies,» norāda L. Treiliha.

Šī gada sākumā Creamfinance saņēma 21 miljona eiro B raunda investīciju no Dienvidāfrikas bankas Capitec Bank Holdings Limited. Finansējums tiks ieguldīts, lai sekmētu Creamfinance starptautisko izaugsmi un pilna produktu portfeļa ieviešanu esošajos tirgos.

Tevi varētu interesēt

Plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzēja Creamfinance Latvia klientiem piešķirto summu apmērs...

Plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējs Creamfinance saņēmis 21 miljona eiro...

Šobrīd plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējam Creamfinance ir septiņi...

Eiropas plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējs Creamfinance no šīs nedēļas...

Patērētāju finanšu pakalpojumu sniedzējs Creamfinance, kas Latvijā pārstāv zīmolus CreditOn...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Vīna bāra Garage un restorāna Hot’e līdzīpašnieks Jānis Jenzis uzskata, ka Valsts...

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme noslēgusi līgumus par finansējuma saņemšanu no Eiropas...

SEB banka piešķīrusi Igaunijā bāzētajai investīciju kompānijai Colonna 3,6 miljonu eiro ilgtermiņa...

Samaksājot nodokļu pamatparādu, gan fiziskās, gan juridiskās personas tiks atbrīvotas no parādu...

Finanšu rezultātu paziņošanas nedēļai milzīga ietekme uz kopējo sniegumu...

Lattelecom grupas šī gada pirmā pusgada peļņa sasniegusi 16,7 miljonus eiro, kas...

Swedbank peļņa Latvijā 2017. gada sešos mēnešos bijusi 52 miljoni eiro, kas...

Latvijas uzņēmēju organizācijas nepiekrīt vairākām plānotajām izmaiņām Mikrouzņēmumu...

Likvidējamās Latvijas Krājbankas grupas peļņa pagājušajā gadā bija 6,418 miljoni eiro pretstatā...

Otrdien, 18. jūlijā Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti grozījumi MK rīkojuma...