Db.lv eksperiments: ejam uz kafejnīcu ar savu krūzi 

Biznesa portāls db.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, vai kafijas tirdzniecības vietas Rīgas centrā atbalsta dzēriena iegādi, ja klients to vēlas savā līdzpaņemtajā krūzē.

Monta Glumane, 2018. gada 08. maijs plkst. 15:15

Apmeklētajās 10 tirdzniecības vietās Rīgā cenas par vienu standarta «latte» ir, sākot no diviem līdz pat vairāk nekā četriem eiro.

Ierodoties ar savu līdzpaņemto krūzi, vairumā kafijas tirdzniecības vietu atlaide netiek piešķirta, tomēr uzņēmumos - «Costa Coffee»,«Coffee Tower» un «Miit Coffee» atlaide tiek piešķirta 20 centu un 5% apmērā.

«Double Coffee» barista Strēlnieku ielā 1 pastāstīja, ka db.lv ir pirmie, kas kafiju vēlas iegādāties ar savu līdzpaņemto krūzi, un uz šādu jautājumu raudzījās skeptiski. «Mums ir savas krūzes ar zīmolu, un tas ir reklāmas mārketings, kurš reklamē kafijas uzņēmumu. Mēs par to maksājam naudu, tāpēc mēs lejam kafiju tikai tajās krūzēs. Pagaidām neplānojam klientiem piešķirt atlaidi, ja kafija tiek iegādāta ar savu krūzi,» skaidroja uzņēmuma «Double Coffee» pārstāvis.

«Narvesen» Strēlnieku ielā 1 pārdevējas sacīja, ka dienas laikā kafiju ar savām krūzēm iegādājas līdz pieciem cilvēkiem.

«Index Cafe» Antonijas ielā 12 barista norādīja, ka vienreizlietojamās krūzītes noteikti nav dabai draudzīgas. «Jūs varat nākt, ar ko vēlaties, un mēs kafiju iedosim līdzi.» Atlaide par to netiek piešķirta. Par to, vai nākotnē tiks piešķirta, barista saka: «Mēs neesam vēl tik tālu aizdomājušies un vairāk koncentrējamies uz garšu.»

«Caffeine LV» Brīvības ielā 76 barista pauda, ka klienti ar savām termokrūzēm nenāk bieži, bet nāk biežāk nekā agrāk. It īpaši tagad modē ir «keep cup», gan stikla, gan parastie. «Es ar lielāko prieku tajos leju kafiju, jo arī pati izmantoju. Manuprāt, tas ir daudz labāk nekā vienreizlietojamās krūzītes. Pat, ja tas ir papīrs, tomēr tas zemē nesadalās tikpat ātri kā parastais papīrs un veidojas liels dabas piesārņojums,» saka barista.

«Costa Coffee» barista Krišjāņa Barona ielā 11 pastāstīja, ka klienti nāk ar savām krūzītēm un tie ir aptuveni trīs cilvēki dienā. Uzņēmums atbalsta šo ideju un piedāvā saviem klientiem iegādāties termokrūzes, kā arī dzērienam piešķir 20 centu atlaidi.

Barista uzņēmumā «Tornis» Tērbatas ielā 2 sacīja, ka to klientu skaits, kuri izmanto savas krūzes, ir diezgan mazs. Tomēr uzņēmums to atbalsta, taču norāda uz problēmām. «Es negribu sačakarēt dzērienu un apšmaukt klientus. Atnāksiet un jautāsiet man lielo «latte» un lielākajā daļā šo krūžu nav norādīts, kāds ir tās tilpums. Visticamāk, arī pats klients to nezina. Ir cilvēki, kas nāk ar savām krūzēm ļoti pastāvīgi, pat trīs reizes dienā.» Atlaide kafijai pagaidām netiek piešķirta, bet uzņēmums ir par to domājis.

«Circle K» pārstāvis norādīja, ka atbalsta šādu klienta vēlmi, taču atlaide kafijai tiek piešķirta, ja tiek izmantota «Statoil» vai «Circle K» termokrūze.

Arī uzņēmums «Coffee Tower» Rīgas Centrāltirgū atbalsta termokrūžu izmantošanu un piešķir 20 centu atlaidi kafijai.

Barista «Miit Coffee» Lāčplēša ielā 10 atzina, ka klienti savas «take away» krūzes izmanto retāk nekā uzņēmums vēlētos. «Mēs iestājamies par «non waste», protams, mums ir arī ekoloģiskās krūzītes, kas dabā pārstrādājas. Termokrūžu lietošana ir ekonomiski izdevīgāka, tāpēc gribētos, lai klienti to izmantotu vairāk. Mums tam ir 5% atlaide no kafijas cenas.»

«Ze Donats» darbinieki Krišjāņa Valdemāra ielā 18 db.lv sacīja, ka klienti ar savām krūzēm ierodas ļoti reti un tam īpaša atlaide netiek piešķirta.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2018. gada 07. maijs plkst. 14:06

Jau nedaudz vairāk kā gadu mūziķa Intara Busuļa mamma Talsos atvērusi veikalu...

2018. gada 07. maijs plkst. 12:42

Latvija kļūs par vienu no Eiropas valstīm, kur veikalu plauktos blakus tumšajai,...

2018. gada 07. maijs plkst. 11:43

IKEA Latvija tuvāko mēnešu laikā meklēs desmitiem darbinieku dažādu slodžu amatiem –...

2018. gada 30. aprīlis plkst. 13:26

Lielbritānijas otrs lielākais lielveikalu tīkls Sainsbury’s un trešais lielākais Asda pirmdiena...

2018. gada 27. aprīlis plkst. 17:59

Mazumtirdzniecības uzņēmumu pārdošanas apjomi pēc neliela vājuma februārī atsāka augt straujāk...

2018. gada 24. aprīlis plkst. 12:23

Paplašinot darbību, auto rezerves daļu tirdzniecības uzņēmums Inter Cars Latvija vēris durvis...

2018. gada 24. aprīlis plkst. 12:19

«Maxima Grupe» ir veiksmīgi noslēgusi darījumu par Polijas uzņēmuma «Emperia Holding S.A.»...

2018. gada 21. aprīlis plkst. 11:57

Atvērts Latvijā pirmais Itālijas apģērbu un pludmales zīmola Yamamay veikals....

2018. gada 21. aprīlis plkst. 11:13

SIA «Auras centrs», kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu...

2018. gada 21. aprīlis plkst. 9:58

Aizvadītajā darba nedēļā gan Rīgā, gan Viļņā degvielas cenas bijušas stabilas, taču...