Finanses

Dolāram straujākais kāpums mēneša laikā

Žanete Hāka, 10.10.2013

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien ASV dolārs piedzīvoja straujāko kāpumu pēdējā mēneša laikā.

Dolāra vērtība kāpj, reaģējot uz ASV Federālo Rezervju sistēmas sanāksmes septembra detalizētu pārskatu, kas atspoguļoja lielas daļas politikas veidotāju vēlmi sākt 85 miljardu ASV dolāru lielās ikmēneša monetārās stimulēšanas programmas bremzēšanu jau šajā gadā.

Bloomberg veidotais U.S. Dollar indekss ceturtdien pakāpās par 0,6%, kas ir straujākais kāpums tirdzniecības sesijas laikā kopš 5. septembra. 3. oktobra sesiju indekss noslēdza pie 1007,87 punktiem, kas ir zemākais līmenis kopš 20. februāra.

Dolāra kurss pret eiro palielinājās par 0,4% līdz 1,3524 dolāriem pret eiro un pēc tam sasniedza 1,3486 dolāru atzīmi, kas ir spēcīgākais līmenis kopš 30. septembra.

Kā liecina Bloomberg veiktā investoru aptauja, 35% ekspertu uzskata, ka ASV defolta gadījumā dolārs pret eiro un Japānas jenu samazinātos par vairāk nekā 10%, savukārt 10% lēš, ka valūtas vērtība pieaugtu par vairāk nekā 10%.

Pagājušajā mēnesī ASV dolārs uzrādīja otru sliktāko sniegumu starp desmit attīstīto valstu valūtām, samazinoties par 1,3%. Eiro septembrī pieauga par 0,8%, bet jena – par 2,1%.

Komentāri

Pievienot komentāru