Alternatīvās finanses

ExpressCredit: Nozares pakalpojumu sniegšanas izmaksas ir zem valstī noteiktā maksimālā līmeņa

Dienas Bizness, 02.05.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc 2016. gada stingrajām likumdošanas izmaiņām 2017. gadā SIA ExpressCredit turpināja pielāgoties jaunajiem tirgus apstākļiem, pērnā gada pārskatā norāda uzņēmums.

2017. gadā pieauga gan lombarda pakalpojuma, gan patēriņā kreditēšanas apgrozījums. Koncerna apgrozījums 2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu ir palielinājies par 17%, sasniedzot 18,02 miljonus eiro, savukārt peļņa sasniedza 2,95 miljonus eiro.

Stratēģijas ietvaros tika pilnveidots pakalpojumu klāsts un 2017. gadā uzņēmums uzsāka saviem klientiem piedāvāt arī distances aizdevuma līguma slēgšanu un savu saistību pārvaldīšanu klientu portālā. Distances aizdevuma līgumu slēgšana rada piekļuvi lielākam tirgus segmentam, kurā uzņēmums līdz šim nedarbojās. Uz 2017. gada 30. jūniju nebanku distances aizdevumu kredītportfelis Latvijā bija 109,9 miljoni eiro.

2017. gadā uzņēmuma sniegto aizdevumu vidējais termiņš palielinājās. Jāatzīmē, ka nozares komersanti ir veiksmīgi pielāgojušies jaunajiem tirgus apstākļiem pēc likumdošanas izmaiņām 2016. gadā un pārsvarā pakalpojumu sniegšanas izmaksas ir zem valstī noteiktā maksimālā līmeņa, kas liecina par veselīgas konkurences esamību, norāda uzņēmuma pārstāvji.

SIA «ExpressCredit» stratēģija paredz investīcijas un uzlabojums uzņēmuma pamata procedūrās, tajā skaitā klientu maksātspējas vērtēšanas jomā. Uzņēmums informē, ka apstiprina tikai 25,8% jauno klientu kredītu pieteikumu, savukārt atkārtotiem klientiem – 81,3%.

Uzņēmums turpina pilnveidot iekšējos procesus, lai nodrošinātu darbību atbilstoši izmaiņām Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kā arī veic adaptāciju, lai pielāgotu darbību atbilstoši vispārējai datu aizsardzības regulai, kas stājas spēkā 2018. gada 25. maijā.

Komentāri

Pievienot komentāru