Atpūta

Forum Cinemas Latvijas kino interesentiem ievieš mazcenas biļetes

Lelde Petrāne, 16.08.2018

Foto avots: Nacionālais Kino centrs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pirmoreiz «Forum Cinemas» vēsturē izsludinātas atlaides, kas attiecas tieši uz Latvijas kino. Uz katru no repertuārā atrodamajām Latvijas filmām (šobrīd četras, tai skaitā divas Simtgades filmas) biļete maksā trīs eiro.

24. augustā tām pievienosies vēl viena Latvijas filma. «Forum Cinemas» Latvijas kino pagaidām atbalsta tikai augustā.

Komēdija Kriminālās Ekselences fonds tiek demonstrēta jau vairāk nekā pusgadu.

Nacionālais Kino centrs informēja, ka 2018. gadā ievērojami pieaugusi kinoskatītāju interese par Latvijas filmām – pirmajā pusgadā skatītāju skaits kinoteātros pārsniedzis 290 000, nacionālā kino tirgus daļa nostabilizējusies ap 24%, Latvijas filmas ieņem cienījamas vietas apmeklētāko filmu sarakstā un pavada ilgu laiku kinoteātru repertuārā. Viss šis apstākļu kopums ļāvis filmu izplatīšanas uzņēmumam «Forum Cinemas» pirmo reizi koncentrēt uzmanību tieši uz Latvijas filmām.

SIA «Forum Cinemas» mārketinga vadītājs Jānis Landmanis uzsver, ka pieaudzis ne tikai filmu skaits, bet arī kvalitāte. To ir novērtējis arī skatītājs – filmas uz kinoekrāniem turas neparasti ilgi un pieprasījums nesamazinās arī vasarā. Piemēram, komēdija Kriminālās Ekselences fonds tiek demonstrēta jau vairāk nekā pusgadu, kas kinoteātra repertuārā ir liels retums.

Šobrīd kinoteātra Kino Citadele repertuārā atrodamas četras Latvijas filmas, visas pirmizrādi svinējušas 2018. gadā; divas no tām veidotas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – režisores Ināras Kolmanes spēlfilma Bille (uz ekrāniem kopš 20. aprīļa) un brāļu Raita un Laura Ābeļu dokumentālā spēlfilma Baltu ciltis (uz ekrāniem no 16. maija). Jaunākā no akcijā iekļautajām filmām ir Andreja Ēķa komēdija Blēži (pirmizrāde 1. jūnijā), bet «repertuāra veterāns» ir Oskara Rupenheita komēdija Kriminālās ekselences fonds (pirmizrāde 2. februārī).

24. augustā Kino Citadele repertuārā parādīsies šobrīd piektā Latvijas filma – Jura Podnieka studijā veidotā režisores Antras Cilinskas dokumentālā filma «Iemesti Latvijā».