Tirdzniecība un pakalpojumi

FOTO: Apbalvoti konkursa Gada preču zīme uzvarētāji

Žanete Hāka, 26.04.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Otrdien tika sumināti Patentu valdes (PV) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotā tradicionālā konkursa Gada preču zīme laureāti, informē LTRK.

Konkursā šogad piedalījās 83 pērn reģistrētās preču zīmes divās nominācijās – Gada preču zīme – Latvijai un Gada preču zīme – pasaulei. Sīvajā konkurencē labāko preču zīmju titulus ieguva Latvijā radītu dizaina papīra lietu ražotājs SIA Manilla un starptautiska jūras servisa pakalpojumu sniedzējs SIA Marine Insurance Services.

«Preču zīmes ir uzņēmuma zīmolvedības un reklamēšanas stratēģiju būtisks elements, tādēļ preču zīmes, nenoliedzami, ir viens no uzņēmuma mārketinga politikas stūrakmeņiem,» konkursa laureātu godināšanas ceremonijā sacīja Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, uzsverot, ka gan šogad, gan arī iepriekšējos gadus laureātu godā ir uzņēmēji un uzņēmumi, kuri novērtē rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības un tās jau īstenojuši, reģistrējot savu preču zīmi.

«Milzīgs paldies visiem tiem uzņēmējiem, kuri ieguldījuši laiku, pūles un līdzekļus, lai izveidotu labu sava zīmola tēlu, un mēģina to aizsargāt ar reģistrētas preču zīmes palīdzību. Tā tiek nodrošināta godīga konkurence un tiek veicināta arī citu uzņēmēju vēlme investēt savu produktu kvalitātes uzlabošanā, zīmola un reputācijas veidošanā un uzturēšanā,» uzrunā teica tieslietu ministrs.

«Man ir prieks, ka uzņēmēji – pagājušo gadu laureāti – jau atzinuši, ka balva devusi stimulu attīstīties. Un vairāki no viņiem jau reģistrējuši savu preču zīmi arī starptautiskā mērogā, veiksmīgi startējot arī citos konkursos, tostarp – ārpus Latvijas robežām,» uzsver PV direktors Sandris Laganovskis, aicinot uzņēmējus aktīvi reģistrēt savas preču zīmes gan vietējā procedūrā, gan starptautiski arī 2016. gadā. «Tas nozīmē, ka šogad reģistrētās preču zīmes jau varēs pretendēt uz laureāta godu nākamgad,» uz uzņēmēju atsaucību cer PV direktors.

Savukārt otra konkursa rīkotāja, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka savas preču zīmes aizsardzība gan Latvijā, gan pasaulē ir ļoti nozīmīgs biznesa atbalsta instruments, ko LTRK saviem biedriem iesaka izmantot, lai veicinātu savu interešu aizstāvību un atpazīstamības veicināšanu.

Balvu Gada preču zīme – Latvijai 2015 saņēma Latvijā radītu dizaina papīra lietu ražotājs SIA Manilla par uzņēmuma preču zīmi.

Laureātu diplomus Gada preču zīme – Latvijai 2015 saņēma dizainere Nadia Kirpa par preču zīmi Loverain by Nadia Kripa un SIA Glamoralle par preču zīmi Amoralle Riga.

Patentu valdes Simpātiju balvu saņēma transporta pakalpojumu sniedzējs SIA Baltreiss par uzņēmuma preču zīmi.

LTRK speciālbalvu saņēma SIA Bauskas alus par alus darītavas preču zīmi.

Latvijas Dizaineru savienības speciālbalva piešķirta Latvijā radītu dizaina papīra lietu ražotājam SIA Manilla.

Balvu Gada preču zīme – pasaulei 2015 saņēma SIA Marine Insurance Services par jūrniecības servisa preču zīmi Marine Services Group.

Laureātu diplomus Gada preču zīme – pasaulei 2015 saņēma SIA Milzu! par brokastu pārslu Milzu preču zīmi ārvalstu tirgiem un SIA Evelatus par mobilo telefonu mazumtirdzniecības veikalu preču zīmi.

Patentu valdes Simpātiju balvu saņēma SIA Edurio par izglītības atgriezeniskās saites platformas preču zīmi, bet LTRK speciālbalvu saņēma autonomas uzņēmums SIA Booking Group par autonomas preču zīmi Economy Boookings.com.

Nominācijai Gada preču zīme – Latvijai varēja pieteikt preču zīmes, kas 2015. gadā reģistrētas nacionālajā procedūrā. Savukārt, lai pieteiktos nominācijai Gada preču zīme – pasaulei, preču zīmes pagājušajā gadā bija jāreģistrē starptautiskajā procedūrā vai kā Eiropas Savienības preču zīmes.