FOTO: Bizness par sekundes simtdaļām 

«Neko nenozīmē!» Talsu uzņēmuma Marize nosaukumu skaidro tā īpašnieks Mārtiņš Mihņēvičs. Tomēr, pagriežot burtu «Z», tas pārveidojas par «N», un tādējādi nosaukums stāsta par saistību ar jūru, kas nav tālu no patiesības, tomēr nepasaka visu.

Jānis Strautiņš, 24.07.2019
1/21

Uzņēmuma Marize īpašnieks Mārtiņš Mihņēvičs.

Foto: Matīss Markovskis

Talsos, Krišjāņa Valdemāra un Draudzības ielas krustojumā, atrodas neuzkrītoša vienstāva ēka. Necila ēka, celta no padomju baltajiem ķieģeļiem, tā nepaliek atmiņā. Tomēr ēkas ārējais veidols ir mānīgs, jo mājas saturs ir patiesi pārsteidzošs. Ēku pirms mazāk nekā gada iegādājās Mārtiņš Mihņēvičs. Pirms tam šeit darbojušies neskaitāmi auto servisi, bāzējusies ugunsdzēsēju biedrība. «Paskats bija šausmīgs,» nama stāvokli iegādāšanās brīdī atceras tā jaunais saimnieks. Telpas bija stāvgrūdām piedzīvotas ar lūžņiem. Īsā laikā Mārtiņš ēku sakārtoja – jumts vairs netek, izbetonētas grīdas, ievilkta elektrība, apkure, signalizācija. Sienu rotā no Korejas olimpiskajām spēlēm atvests milzīgs, košs plakāts, ko Mārtiņš saņēmis dāvanā.

Talsu apslēptais zelts

Uzņēmumam ir liela pieredze specifiskajā kompozītmateriālu nišā un vēl lielāki plāni nākotnei. Uzņēmums jau izgatavojis 600 laivu, tāpat šeit no kompozītmateriāliem top bobsleja kamanas. Uzņēmumā Marize tapusi arī čaula kamanām, ar kurām olimpisko zeltu aizvadītajās Olimpiskajās spēlēs ieguva Kanādas sportisti. Vai tas nozīmē, ka vairāk līdzi justs kanādiešiem nekā pašmāju sportistiem? «Nē, līdzi jūtu visiem,» smejas Mārtiņš.

Uzņēmums neilgajā tā vēsturē ir nonācis situācijā, kad tā īpašniekam vieglāk ir pateikt, kuru valstu sportisti nebrauc ar Talsos gatavotām kamanām, nekā uzskaitīt tos, kuri tās lieto. Mārtiņš jau ilgstoši sadarbojas ar bijušo bobslejistu, tagad bobsleja treneri un Latvijas Bobsleja tehniskā centra vadītāju Jāni Skrastiņu. Ciešā sadarbība ļāvusi pilnveidot tehniskās nianses kamanām, kas sportistus lielā ātrumā pa ledus reni ved pretim vispasaules panākumiem.

Visu rakstu lasiet 24. jūlija laikrakstā Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums