Būvniecība un īpašums

FOTO: Iecienītākie luksusa mājokļu tirgi pasaulē

Žanete Hāka, 17.08.2016

1. Oklenda, Jaunzēlande

Foto: Freeimages

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Domājot par luksusa nekustamajiem īpašumiem, prātā uzreiz nāk tādas metropoles kā Londona, Ņujorka un Monako, taču tagad tām piebiedrojusies arī Jaunzēlandes lielākā pilsēta Oklenda, raksta MarketWatch.

Šī Jaunzēlandes pilsēta patlaban ir investoru vidū iecienītākais luksusa nekustamā īpašuma tirgus pasaulē, liecina jaunākais Christies International Real Estate pārskats. Gada laikā audzis miljonu dolāru vērto īpašumu piedāvājums šajā pilsētā, ko veicinājusi valsts augušā ekonomika.

Oklanda savu statusu nav ieguvusi nejauši – tajā ir maigs klimats un pieeja pludmalēm un kalniem, tāpat pilsētā dzīvo 1,4 miljoni cilvēku, un tā vairākās aptaujās par iecienītākajām dzīvesvietām pasaulē ieguvusi augstas vietas.

Jaunzēlandes ekonomika ir spēcīga, tā piesaista ārvalstu investīcijas un valsts nepiemēro kapitāla ienākuma nodokļus, tādēļ tā ir kļuvusi par drošu patvērumu luksusu mīlošiem cilvēkiem, kuri meklē otro mājokļi. Tāpat, salīdzinot ar citiem luksusa īpašumu tirgiem, Oklenda ir lēta, skaidro eksperti. Tā, piemēram, trīs guļamistabu māja saulainā vietā maksā aptuveni tikpat cik tikko uzcelts dzīvoklis Sanfrancisko. Tomēr īpašumi tiek izpirkti diezgan ātri – vidēji miljonu dolāru vērts īpašums tiek pārdots aptuveni 45 dienās.

Galerijā augstāk iespējams aplūkot, kuri ir patlaban pasaulē iecienītākie luksusa mājokļu tirgi pasaulē!

Komentāri

Pievienot komentāru