FOTO: Rīgā top jauns tirdzniecības centrs 

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā, ieguldot vairāk nekā 10 miljonus eiro, tiks izveidots Latvijas produktu tirgus, kā arī apjomīgs tirdzniecības un izklaides centrs

Lelde Petrāne, 2018. gada 14. novembris plkst. 7:14

Pirmais projekta attīstības posms paredz Imantas Tirgus izveidi ēkas pirmajā stāvā. Projekta noslēgums gaidāms 2020. gadā, kad pirmajā un otrajā stāvā tiks atvērtas pārējās tirdzniecības platības, kurās būs pārstāvēti arī plaši pazīstami apģērbu zīmoli, bet trešajā un ceturtajā stāvā atradīsies izklaides, tai skaitā kino, un sporta zonas, informē SIA Imantas Tirgus valdes loceklis Ēriks Ertmanis. Imantas Tirgus tiek veidots par pašu līdzekļiem, savukārt pārējā centra izveidi finansēs banka. Ēkas īpašnieks ir SIA Imanta Retail Park.

Padomju laikā ražošanas vajadzībām būvētās četru stāvu ēkas pirmajā stāvā 2011. gadā izvietojās viens no tirdzniecības ķēdes Prisma veikaliem, un īpašniekam bija plāns pārējā ēkā attīstīt tradicionālu iepirkšanās centru, kas tomēr dažādu iemeslu dēļ nav īstenojies. 2017. gadā, Prismai pieņemot lēmumu pamest Latvijas tirgu, mainīta attīstības koncepcija un izlemts bijušajās veikala telpās izvietot Imantas Tirgu, bet pārējā centrā uzsvaru likt uz izklaidi un aktīvo atpūtu. Paplašināties plāno ēkā jau strādājošais sporta klubs People Fitness, kā arī norisinās pārrunas ar kādu skandināvu zīmolu par aktīvās atpūtas pakalpojumu nodrošināšanu, kas ietvertu hokeja, basketbola, beisbola un skeitparka elementus. Plānots, ka sporta un izklaides komplekss aizņems 30 tūkstošus kvadrātmetru. Patlaban notiek pārrunas arī ar kinoteātru operatoriem un citiem iespējamajiem nomniekiem. Ēka ir sagatavota starpsienu izbūvei atkarībā no katra nomnieka vajadzībām un gaida darbu sākšanos.

Kā uzsver Ē. Ertmanis, «ēka atrodas ideālā vietā» – Imantas centrā, un ir viegli pieejama ar sabiedrisko transportu. Pie centra tiks nodrošinātas stāvvietas 330 automašīnām. Tāpēc tiek plānots, ka starp apmeklētājiem būs ne vien Imantas, bet arī Iļģuciema, Zolitūdes, Bolderājas un Āgenskalna iedzīvotāji. Ņemot vērā to, ka sastrēgumu laikā, izvairoties no Kalnciema ielas, Kurzemes prospektu ceļam uz mājām izmanto Babītes un Jūrmalas iedzīvotāji, plānots, ka arī viņiem šis objekts ikdienā būs pa ceļam.

Tirdzniecības un izklaides centrs atradīsies mikrorajona zonā, kur jau izvietojušies Latvijā populāri zīmoli, vairāki no tiem pārstāvēti blakus esošajā tirdzniecības centrā Damme, tostarp Rimi, turpat blakus atrodas arī tirdzniecības nams Kurši, savukārt, uz otru pusi – Maxima, McDonald’s un savu ēku attīsta makšķerēšanas preču grupa Salmo, bijušās rūpnīcas Radiotehnika administratīvās ēkas vietā tiek būvēts veikals Depo. «Atbraucot uz šejieni, apmēram 700 Kurzemes prospekta metros cilvēks varēs saņemt visu nepieciešamo,» atrašanās vietu raksturo Ē. Ertmanis. Pārējā bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā šobrīd notiek dažādu projektu saskaņošana un tiek domāts par vairākiem iespējamajiem attīstības scenārijiem: noliktavas, biroji vai dzīvojamā apbūve.

Paredzēts, ka Imantas Tirgus durvis vērs nākamā gada 1. martā, strādājot no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā, taču testa režīmā atsevišķās dienās neliels skaits tirgotāju darbu varēs uzsākt jau šā gada decembra sākumā. Šobrīd tiek iepirktas iekārtas un izstrādāta iekštelpu dizaina koncepcija, kas paredz saglabāt industriālo mantojumu. Tirgus zem viena jumta apvienos Latvijas ražotājus, īpašu uzsvaru liekot uz mājražotājiem. Tirdzniecības platības, tehniskās telpas un noliktavas aizņems 3,5 tūkstošus kvadrātmetru platību ar iespēju vēl paplašināties. Tā kā tirgus atradīsies bijušajās veikala telpās, tur jau ir izbūvētas pārtikas konceptam atbilstošas inženierkomunikācijas un būs iespējams gan pircējiem, gan pārdevējiem komfortablus apstākļus nodrošināt ikvienā gadalaikā. Tirgū tiks veidotas vairākas «salas», katra no tām būs veltīta konkrētai Latvijas produktu grupai: dārzeņiem, augļiem, gaļai, piena produktiem, zivīm, maizei un konditorejas izstrādājumiem. «Esam apbraukājuši Dānijas, Anglijas, Zviedrijas un Norvēģijas tirgus, skatījušies tendences un smēlušies idejas. Vēlamies pozitīvās vēsmas, kas ir pasaulē, atvest un integrēt Imantas Tirgū. Galvenie akcenti būs plašums, pārredzamība un mājīguma sajūta. Uzrunājam tādus nomniekus, kuri var piedāvāt konceptu, kas apvieno tirdzniecību ar kafejnīcu, restorānu vai degustācijām. Vēlamies, lai ražotāji stāstītu par savu produktu, tiešā veidā komunicētu ar pircējiem. Cilvēks, atnākot uz tirgu, saņems visu informāciju par produkcijas izcelsmi – to mēs pastiprināti kontrolēsim,» skaidro topošā tirgus valdes loceklis.

Patlaban norisinās tirgotāju piesaistes process, un viņš aicina ikvienu, kuram ir, ko piedāvāt, jo īpaši mājražotājus, vērsties pie tirgus attīstības komandas, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Katra potenciālā sadarbība tiks izvērtēta individuāli un būs iespējama tirdzniecība ne tikai pastāvīgi, bet arī īstermiņā. Tiks organizēta arī āra tirdzniecība tad, kad tam būs atbilstoši laikapstākļi.

Vairāk nekā deviņdesmit procentu tirgū pieejamās produkcijas būs Latvijas izcelsmes, taču nelielā daudzumā būs pieejami arī, piemēram, itāļu, grieķu un spāņu tirgum raksturīgi produkti.

Ē. Ertmanis akcentē, ka tirgus mērķauditorija būs cilvēki ar visdažādākajiem ienākumiem – būs nopērkama gan lētāka produkcija, gan ekskluzīvi izstrādājumi un ekopreces.

«Rīga ir pietiekami liela,» tā, jautāts par konkurenci ar Āgenskalna tirgu, atbild SIA Imantas Tirgus valdes loceklis. Viņaprāt, katrs tirgus ar savu atšķirīgo pozicionējumu un konceptu pircējus atradīs. «Uz konkurenci raugāmies pozitīvi. Lai viņiem veicas!» teic Ē. Ertmanis. Pie Imantas Tirgus izveides tiekot strādāts jau divus gadus.

Imantas tirdzniecības un izklaides centrā plānota arī dažādu pasākumu organizēšana, taču tas drīzāk būs saistīts ar ēdināšanu un bērnu izklaidi. «Izklaides iespējas būs, bet dozētas,» norāda Ē. Ertmanis. Vienlaicīgi ar tirgus atklāšanu durvis vērs arī bērnu izklaides parks vairāk nekā 1000 kvadrātmetru platībā.

Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Radiotehnikas ēkas nojaukšanas darbi tuvojas finišam
Papildināta ar FOTO: Radiotehnikas graustam Imantā atlicis aptuveni mēnesis
Tikai Db.lv: Salmo bijušās rūpnīcas Radiotehnika teritorijā attīsta 4 miljonu eiro projektu
Imantā Radiotehnikas grausta vietā būs veikals Depo
Investīcijas tirdzniecības centrā Damme sasniedz 30 miljonus eiro
FOTO: Atklāj jauno Imantas Lido restorānu
FOTO: Izmaiņas piedzīvo tirdzniecības centrs Damme Imantā

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 18. oktobris plkst. 14:13

Imantā, Kurzemes prospektā 3D, kur kādreiz atradās lielveikals «Prisma», nākotnē plānots izveidot...

2018. gada 07. septembris plkst. 14:37

Igaunijā šomēnes norisinās akcija «Septembrī nedzeršu», kurā cilvēki aicināti vienu mēnesi...

2018. gada 05. septembris plkst. 12:36

SIA «Auras centrs», kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu...

2018. gada 20. augusts plkst. 12:05

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja ir akceptējusi SIA «Kalnciema iela» sagatavoto Āgenskalna...

2018. gada 26. jūlijs plkst. 14:07

Kalnciema kvartālā saimniekojošais uzņēmums SIA «Kalnciema iela» Āgenskalna tirgus attīstībā...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2018. gada 13. novembris plkst. 12:02

Maxima Baltijas mazumtirdzniecības ķēdes īpašnieks Maxima Grupe plāno nākamgad atvērt 120-140...

2018. gada 09. novembris plkst. 10:27

Šā gada 9. novembrī paliek gads, kopš centrālās un Austrumeiropas lielākais Apple produkcijas...

2018. gada 08. novembris plkst. 16:11

No 2019. gada aprīļa līdzšinējā SIA «Narvesen Baltija» valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica...

2018. gada 08. novembris plkst. 8:45

Piesaistot studentus un īstenojot dažādas radošas iniciatīvas, Āgenskalna tirgus varētu būt ne...

2018. gada 07. novembris plkst. 15:49

Vācijas mazumtirdzniecības kompānija «Rewe» palielinājusi sev piederošo akciju daļu Lietuvas...

2018. gada 06. novembris plkst. 9:11

Neticami, bet vairāk nekā ceturtā daļa britu jau ir izdzīvojuši Ziemassvētku iepirkšanās...

2018. gada 02. novembris plkst. 13:49

SIA ExpressCredit koncerna 9 mēnešu apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu,...

2018. gada 31. oktobris plkst. 15:04

Mēbeļu atjaunošana ir viens no darbības virzieniem veikala Mājlietu sala īpašnieku ģimenei...

2018. gada 31. oktobris plkst. 13:51

Sabiedrības paradumi, vēlmes un vajadzības mainās nepārtraukti, turklāt pēdējos gados tas notiek...

2018. gada 30. oktobris plkst. 17:19

2018. gada septembrī, salīdzinot ar 2017. gada septembri, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums...