Tirdzniecība un pakalpojumi

FOTO: Drīzumā atvērs tirdzniecības centru K3 - Imanta Mall

Monta Glumane, 16.10.2019

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā nākamajā nedēļā tiks atvērts tirdzniecības centrs K3 - Imanta Mall, biznesa portālam db.lv pastāstīja SIA Imantas Tirgus valdes loceklis Ēriks Ertmanis.

Jaunais tirdzniecības centrs atradīsies ēkas pirmajā stāvā un aizņems 5500 kvadrātmetru lielu platību. Kopējā ēkas pirmā stāva platība ir 18 000 kvadrātmetru, līdz ar tirdzniecības centra atvēršanu tiks «apdzīvota» 11 500 kvadrātmetru liela platība, ieskaitot Imantas Tirgus daļu.

Db.lv jau rakstīja, ka padomju laikā ražošanas vajadzībām būvētās četru stāvu ēkas pirmajā stāvā 2011. gadā izvietojās viens no tirdzniecības ķēdes Prisma veikaliem, un īpašniekam bija plāns pārējā ēkā attīstīt tradicionālu iepirkšanās centru, kas tomēr dažādu iemeslu dēļ neīstenojās. 2017. gadā, Prismai pieņemot lēmumu pamest Latvijas tirgu, tika mainīta attīstības koncepcija un izlemts bijušajās veikala telpās izvietot Imantas Tirgu.

Kā pastāstīja SIA Imantas Tirgus valdes loceklis Ē. Ertmanis, tirgus vairs nebūs tikai tirgus, bet tālāk tiks attīstīts arī tirdzniecības centrs. Šobrīd norit pēdējie celtniecības un sagatavošanas darbi, lai vērtu durvis apmeklētājiem.

Šajā gadā ēkas pārbūvē investēts vairāk nekā viens miljons eiro, tajā skaitā izveidots Imantas Tirgus. «Šīs investīcijas, salīdzinot ar citiem tirdzniecības centriem un attīstības kārtām, ir smieklīgi mazas, bet jāņem vērā, ka mums bija izbūvēta visa infrastruktūra. Mēs nebūvējām no jauna, bet pārbūvējām. Ir iespēja daudz kur ieekonomēt. Lielākās investīcijas veidoja apdares darbi un dizaina elementi,» norāda Ē.Ertmanis.

Tirdzniecības centra K3 - Imanta Mall pirmajā stāvā atradīsies izklaides parks Fun Park, alkohola veikals Wine stock, Verners DE, juvelierizstrādājumu veikals Emeralda, apģērbu veikals Meta, solāriju studija iTan, mājas un interjera preču, suvenīru, bērnu rotaļlietu un apģērbu veikali. Kopumā tirdzniecības centrā atradīsies vairāk nekā 20 dažādi nomnieki. Tirdzniecības centra nosaukums K3 apzīmē tā atrašanās vietu - Kurzemes prospekts 3.

Tirdzniecības centra telpu nomas maksas ir no 7 līdz 20 eiro par kvadrātmetru. Pēc Ē.Ertmaņa domām, cenas ir draudzīgas, ja salīdzina ar citiem tirdzniecības centriem, tās uzrunā tirgotājus un esošajā tirdzniecības centrā vairs nav nevienas tukšas telpas. Tirgotāji vēl piesakās, bet attīstītājiem pirms nākamās kārtas atvēršanas viņiem ir jāatsaka.

«Būsim aizpildījuši ēkas daļu, kurā iepriekš atradās veikals Prisma. Viss nenotiek ātri, jo ir sīva konkurence. Patlaban tirdzniecības centri Rīgā attīstās un aug kā sēnes pēc lietus. Paldies Dievam, ka šajā pusē Daugavai tirdzniecības centru attīstība nav tik aktīva. Līdz ar to mēs noteikti atvērsimies īstajā brīdī un ar pareizajiem konceptiem. Mūsu mērķis nav konkurēt, jo mums blakus atrodas gan Rimi, gan Maxima. Nav mērķis konkurēt tieši ar šiem konceptiem, bet papildināt,» skaidro Ē.Ertmanis.

Viņaprāt, tirdzniecības centru būs ērti apmeklēt iedzīvotājiem no Imantas, Zolitūdes, Bolderājas, Piņķiem, Dzirciema un Āgenskalna. «Mēs ceram, ka izklaides parks būs iemesls, lai cilvēki brauktu pie mums. Viss strādās sinerģijā. Mērķis ir izveidot pareizu koncepciju, jo viegli ir nošaut greizi un grūti ir izlabot,» uzskata Ē.Ertmanis.

Viņš atzīst, ka attīstība nenotiek tik ātri kā tika plānots, bet tuvākajos gados attīstītāji cer labiekārtot arī ēkas otro un trešo stāvu, bet nākamajā gadā turpināsies pirmā stāva telpu attīstīšana.

«Nākotnē mēs redzam šeit arī pasaulē zināmus zīmolus. Redzam arī tendences. Tiem noteikti jābūt kā enkurnomniekiem, bet pagaidām mūsu koncepciju izvēlamies piepildīt ar tādiem konceptiem, kas pietrūkst šajā apkaimē. Domāju, ka mēs nonāksim līdz lielajiem konceptiem gada līdz divu gadu termiņā. Šiem konceptiem ir nepieciešams pierādīt sevi un parādīt, ka mēs protam strādāt. Mēs neesam liels holdings vai norvēģu koncerns, kas attīsta tirdzniecības centrus vienu pēc otra. Mēs strādājam ar vietējo kapitālu un savu naudu, mazliet arī ar bankas naudu,» stāsta Ē.Ertmanis.

Uzņēmējs pastāstīja, ka, attīstot projektu, tika refinansēts aizdevums no ABLV bankas, līdz ar to attīstība uz laiku bija ierobežota. «Ņemot vērā apstākļus Latvijas banku sektorā, aptuveni gadu pazaudējām, lai atrastu jaunu banku. Šobrīd sadarbojamies ar LPB Bank,» komentē Ē.Ertmanis.

Pēc uzņēmēja domām, bez lielajiem zīmoliem klasiskā tirdzniecības un izklaides centrā nevar iztikt. «Tas ir tas, uz ko cilvēki nāk un kas viņiem patīk. Šajā rajonā tā pietrūkst. Noteikti centru papildināsim ar izklaidi, jau ir noslēgti sadarbības līgumi, tāpat ir pārrunas par kinoteātra izveidi. Būs arī restorāni, jo daudziem ēdinātājiem ir tendence attīstīties mikrorajonos,» novērojis Ē.Ertmanis.

Projekta aprēķini paredz pie tirdzniecības centra klientiem nodrošināt 340 automašīnu vietas. Pēc Ē.Ertmaņa domām, pirmā stāva attīstībai tas ir pietiekami. Viņš novērojis, ka daudzi cilvēki pārvietojas ar sabiedrisko transportu, jo blakus atrodas sabiedriskā transporta pieturas. Nākotnē plānots būvēt arī daudzstāvu autostāvvietu.

Uzņēmējs novērojis, ka arī celtniecības izmaksas ir pieaugušas - darbinieku pieejamība ir ļoti ierobežota, līdz ar to celtnieki izmanto iespēju nopelnīt. «Tas pozitīvi neietekmē mūsu attīstības plānus. Grūti iznomāt telpas par zemām cenām, kuras izveidot ir dārgi. Katrus pāris mēnešus ir jāpārskata attīstības stratēģija, biznesa plāns, celtniecības izmaksas. Izmaksas pagaidām pieaug. Cilvēki ir emigrējuši no Latvijas, nav darbinieku, kas strādā, ir nekvalificēts darbaspēks, tas visu ietekmē,» norāda Ē.Ertmanis.