Pēc četriem saspringtiem balsošanas raundiem par Eiropas Tautas partijas un Eiropas demokrātu politiskās grupas priekšsēdētāju ar 134 balsīm no 258 ticis ievēlēts franču fermeris un politiķis Jozefs Dauls (Joseph Daul), Db.lv informēja Eiropas Parlamenta deputāta Riharda Pīka padomnieks Mārtiņš Zemītis.
Politiķis šajā ietekmīgajā amatā nomainīs vācieti Hansu Gertu Poteringu (Hans-Gert Poettering), kurš nākamnedēļ plenārsēdē Strasbūrā visdrīzāk kļūs par Eiropas Parlamenta prezidentu.
Deputāts Rihards Pīks, atzīst, ka "Daula kunga stiprā puse ir pamatīga administratora pieredze un pārstāvniecība no Francijas un Vācijas robežapgabala -- Elzasas -- provinces. Viņš ir izteikts Eiropas Parlamenta un nacionālo parlamentu sadarbības advokāts." Tomēr Pīka simpātijas balsojumos bija cita kandidāta -- zviedru moderātu deputāta Gunnara Hokmarka (Gunnar Hokmark) -- pusē. "Hokmarks ir pieredzējis politiķis ar labām publiskās izpausmes spējām," Pīks pauž. Gunnars Hokmarks pēdējā balsošanas kārtā saņēma 115 deputātu balsis no 258.
Jozefs Dauls pārstāv Francijas labējo Tautas savienības partiju (Union pour un Mouvement Populaire). Eiropas Parlamentā franču deputāts darbojas kopš 1999. gada. Šajā parlamenta sasaukumā Dauls, kuram Francijas dienvidaustrumos pie Strasbūras pilsētas pieder liellopu ferma, vada Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteju.
Par Eiropas Parlamenta lielākās un ietekmīgākās frakcijas prioritātēm Dauls izvirzījis uzdevumu saglabāt politiskās grupas vadošo pozīciju parlamentā, nodrošināt uzvaru 2009. gada parlamenta vēlēšanās, stiprināt politiskās grupas atpazīstamību medijos un vietu starptautiskajā arēnā.
Jozefs Dauls skolojies kā lauksaimnieks, darbojies kā privāts fermeris un bijis dažādu Francijas lauksaimniecības organizāciju vadītājs. Dauls ir Francijas Goda leģiona ordeņa un ordeņa "Par nopelniem lauksaimniecībā kavalieris".
Nākamnedēļ Strasbūrā deputāti ievēlēts jauno Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju un 14 priekšsēdētāja vietniekus, kā arī 6 kvestorus, kas kopā veidos Parlamenta prezidiju otrajam sasaukuma puslaikam līdz 2009. gadam.
Šī gada Eiropas Parlamenta darba kārtības svarīgākie jautājumi ir ES Konstitūcijas projekta nākotne, energodrošība, Eiropas politika jūras lietās, mobilo telefonu viesabonēšanas tarifi, klimata izmaiņas un Eiropas Savienības izveidošanas 50 gadu jubileja.