Ražošana

Graanul Invest ieguldīs 250 miljonus eiro spēkstacijā Beļģijā, kurā pāries uz ražošanu no granulām

LETA, 07.06.2016

Uzņēmuma SIA "Graanul Invest" koģenerācijas stacija Launkalnes pagastā

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Igaunijas mežsaimniecības un enerģētikas grupas Graanul Invest meitasuzņēmumi iegādājušies Langerlo elektrostaciju Beļģijā, kurā investēs apmēram 250 miljonus eiro, lai tā pārietu uz enerģijas ražošanu no koksnes granulām.

«Langerlo spēkstacijas projekts ir liels solis mūsu kompānijas attīstībā. Tādus projektus esam meklējuši jau vairākus gadus. Ceru, ka šī projekta īstenošana ļaus mums pierādīt, ka ilgtspējīga biomasas izmantošana ir viens no labākajiem veidiem, kā izmantot esošo enerģijas infrastruktūru, un ir dzīvotspējīga un stabila alternatīva jebkādai citai atjaunīgās enerģijas tehnoloģijai,» norādīja Graanul Invest valdes priekšsēdētājs Rauls Kirjanens.

Elektrostacija atrodas Flandrijas reģionā, Langerlo ciematā, un spēkstacijas jauda ir 656 megavati, no kuriem 86 megavati tiek iegūti ar gāzi, bet 470 megavati - ar oglēm.

Spēkstacija ir saņēmusi atbalsta pasākumus tā dēvēto zaļo sertifikātu formā, lai no oglēm pārietu uz koka granulu izmantojumu. Strādājot ar pilnu jaudu, spēkstacija izmantos 1,8 miljonus tonnu granulu gadā.

Pāreja uz granulu izmantojumu spēkstacijā, kas saražo apmēram 8% no Flandrijas reģionam nepieciešamās elektroenerģijas, ir jāpabeidz līdz 2018.gada rudenim. Darījuma cena un nosacījumi netiek publiskoti, bet investīcijas, kas nepieciešamas enerģijas avota nomaiņai, sasniedz 250 miljonus eiro.

«Esmu priecīgs, ka šim projektam ir atrasts spējīgs investors, kam ir spēcīgas zināšanas mežsaimniecībā, granulu ražošanā, loģistikā un enerģijā. Ceram, ka Graanul Invest spēs turpināt projektu un to veiksmīgi pabeigt,» teica elektrostaciju pārvaldošā uzņēmuma Langerlo vadītājs Marks Rommenss.

Graanul Invest pašlaik ir lielākais koka granulu ražotājs Eiropā. Graanul Invest pieder arī ražotnes Latvijā.