Iepirkumu pārsūdzētājiem var būt cits depozīts 

Nepamatotu sūdzību iesniegšanu publisko iepirkumu konkursos zaudējušajiem pretendentiem slāpēs ar īpašu depozītu, taču tas atšķiras no sākotnēji valdības piedāvātā

Māris Ķirsons, 18.6.2015

Tāds lēmums tika pieņemts Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē pēc speciāli šim mērķim izveidotās darba grupas atskaites par paveikto. Darba grupas vadītājs, Saeimas deputāts un bijušais Valmieras mērs Inesis Boķis uzsvēra, ka diskusijās ir rasts risinājums, kas vienlaikus nepamatotu sūdzību iesniedzējiem liktu maksāt noteiktu depozītu, taču tam nebūtu tik liela riska, lai to apstrīdētu Satversmes tiesā, un tā varētu tikt atkārtoti atzīts par neatbilstošu Satversmei.

«Šo depozītu piemērotu tikai konkrētai uzņēmumu grupai – sūdzību iesniedzējiem –, nevis visiem,» skaidroja I. Boķis. Viņš atzina, ka deputātiem būs jāizlemj, vai šo piedāvājumu vēl slīpēt un vai ietvert tajos Publisko iepirkumu likuma grozījumos, kuri atvērti pēc valdības iniciatīvas, vai virzīt jaunos grozījumos, un kad tos virzīt uz pieņemšanu Saeimā.

Pēc diskusijas atbildīgās komisijas deputāti nonāca pie secinājuma, ka šo piedāvāto depozīta sistēmu vajag iekļaut jaunos Publisko iepirkumu likuma grozījumos, pievienojot atbilstošu anotāciju. Tāpēc piedāvātais jaunais grozījumu projekts tiks sagatavots līdz septembra sākumam, turklāt tam būs arī Finanšu ministrijas atzinums par tā ietekmi, tostarp arī uz valsts budžetu. «Steigai šajā jautājumā nebūtu vietas, taču to nevajadzētu arī ļoti strauji virzīt uz pieņemšanu,» tā I. Boķis.

Visu rakstu Iepirkumu pārsūdzētājiem var būt cits depozīts lasiet 18. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.