Ražošana

Ilgezeem no plastmasas neatteiksies

Ilze Žaime, 16.07.2019

Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

FOTO: RITVARS SKUJA, DIENAS BIZNESS

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības vietā tirdziņā bija ieradusies ar savu trauku - 3 litru burku, lūdzot pārdevējai tajā iepildīt izlejamo kvasu. Taču tas klientei tika atteikts norādot, ka produkcija tiek pildīta tikai uzņēmuma izsniegtajā plastmasas iepakojumā un vienīgā iespēja ir dzērienu sākotnēji iepildīt plastmasas pudelē un pēc tam pārliet burkā. Vērsāmies pie SIA «Ilgezeem» vadības, lūdzot skaidrot situāciju.

Uzņēmumā apliecināja, ka SIA «Ilgezeem» izlejamie dzērieni ir iegādājami tikai vienreizējai lietošanai paredzētā plastmasas iepakojumā.

Arī iegādājoties alkoholiskus dzērienus glāzēs, jārēķinās ar to, ka tie vispirms tiks ielieti pudelēs, pēc tam pārlieti glāzēs. Kā skaidro uzņēmumā iemesls tam ir augsto higiēnas prasību nodrošināšana. Dzērieni pudelēs tiek uzpildīti no tam speciāli paredzētām iekārtām un speciāliem izlejamajiem krāniem, kas nedrīkstot nonākt saskarsmē ar nevēlamām baktērijām. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) regulāri veicot laboratoriskus izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka iekārtas ir tīras. Šie krāni ir pielāgoti tikai viena veida pudelēm un darbojas zem augsta spiediena, tādēļ nav iespējams no tiem uzpildīt glāzes vai, piemēram, stikla pudeles. Uzņēmumā akcentē - tas nevar paļauties, ka visu pircēju personīgās pudeles atbildīs nepieciešamajām prasībām.

Arī atkārtota, pat ne tūlītēja pudeļu uzpilde nav iespējama - gan higiēnas prasību nodrošināšanai, gan patērētāju veselības labad, jo pudeles paredzētas tikai vienreizējai lietošanai, informē SIA «Ilgezeem». Arī PVD apstiprina, ka šobrīd Latvijas tirgū nopērkamās PET pudeles pārsvarā ir paredzētas vienreizējai lietošanai.

Iegādājoties SIA «Ilgezeem» kvasu, ir iespējams to uzpildīt tieši glāzēs, bez pudeļu starpniecības, taču higiēnas prasību nodrošināšanai tam tiek izmantotas tikai uzņēmuma piedāvātās vienreizlietojamās plastmasas glāzes.

Pāriet uz izlejamo dzērienu pildīšanu stikla pudelēs uzņēmums neplāno, jo tam būtu nepieciešama pašreizējo pudeļu uzpildes iekārtu nomaiņa. Tas prasītu apjomīgas investīcijas, taču uzņēmums neredz tam nepieciešamību, jo plastmasas pudeles vēl arvien ir pieprasīta pircēju izvēle. Jautājot par to pircēju attieksmi, kas atnākuši līdz tirdzniecības vietai ar savu iepakojumu, bet tajā dzērienus iegādāties nevar, uzņēmumā norāda, ka gluži tukšām rokām prom neviens nedodas. Pircēji iegādāsies dzērienus par spīti plastmasas patēriņam.

PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga skaidro, ka «normatīvajos aktos nav noteikti ierobežojumi patērētājam ierasties tirdzniecības vietās vai veikalos ar saviem traukiem, tostarp iegādājoties kvasu vai alu, tomēr uzņēmumam ir jāievēro higiēnas prasības. Lai nodrošinātu higiēnas prasību ievērošanu, pārtikas uzņēmumam ir tiesības noteikt prasības attiecībā uz patērētāju izmantoto taru, piemēram, pārdevējs, izvērtējot taras atbilstību, var atteikt produkta ievietošanu līdzi atnestajā tarā».

Komentāri

Pievienot komentāru