Ilgezeem no plastmasas neatteiksies 

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības vietā tirdziņā bija ieradusies ar savu trauku - 3 litru burku, lūdzot pārdevējai tajā iepildīt izlejamo kvasu. Taču tas klientei tika atteikts norādot, ka produkcija tiek pildīta tikai uzņēmuma izsniegtajā plastmasas iepakojumā un vienīgā iespēja ir dzērienu sākotnēji iepildīt plastmasas pudelē un pēc tam pārliet burkā. Vērsāmies pie SIA «Ilgezeem» vadības, lūdzot skaidrot situāciju.

Ilze Žaime, 16.7.2019
1/11

Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

FOTO: RITVARS SKUJA, DIENAS BIZNESS

Uzņēmumā apliecināja, ka SIA «Ilgezeem» izlejamie dzērieni ir iegādājami tikai vienreizējai lietošanai paredzētā plastmasas iepakojumā.

Arī iegādājoties alkoholiskus dzērienus glāzēs, jārēķinās ar to, ka tie vispirms tiks ielieti pudelēs, pēc tam pārlieti glāzēs. Kā skaidro uzņēmumā iemesls tam ir augsto higiēnas prasību nodrošināšana. Dzērieni pudelēs tiek uzpildīti no tam speciāli paredzētām iekārtām un speciāliem izlejamajiem krāniem, kas nedrīkstot nonākt saskarsmē ar nevēlamām baktērijām. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) regulāri veicot laboratoriskus izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka iekārtas ir tīras. Šie krāni ir pielāgoti tikai viena veida pudelēm un darbojas zem augsta spiediena, tādēļ nav iespējams no tiem uzpildīt glāzes vai, piemēram, stikla pudeles. Uzņēmumā akcentē - tas nevar paļauties, ka visu pircēju personīgās pudeles atbildīs nepieciešamajām prasībām.

Arī atkārtota, pat ne tūlītēja pudeļu uzpilde nav iespējama - gan higiēnas prasību nodrošināšanai, gan patērētāju veselības labad, jo pudeles paredzētas tikai vienreizējai lietošanai, informē SIA «Ilgezeem». Arī PVD apstiprina, ka šobrīd Latvijas tirgū nopērkamās PET pudeles pārsvarā ir paredzētas vienreizējai lietošanai.

Iegādājoties SIA «Ilgezeem» kvasu, ir iespējams to uzpildīt tieši glāzēs, bez pudeļu starpniecības, taču higiēnas prasību nodrošināšanai tam tiek izmantotas tikai uzņēmuma piedāvātās vienreizlietojamās plastmasas glāzes.

Pāriet uz izlejamo dzērienu pildīšanu stikla pudelēs uzņēmums neplāno, jo tam būtu nepieciešama pašreizējo pudeļu uzpildes iekārtu nomaiņa. Tas prasītu apjomīgas investīcijas, taču uzņēmums neredz tam nepieciešamību, jo plastmasas pudeles vēl arvien ir pieprasīta pircēju izvēle. Jautājot par to pircēju attieksmi, kas atnākuši līdz tirdzniecības vietai ar savu iepakojumu, bet tajā dzērienus iegādāties nevar, uzņēmumā norāda, ka gluži tukšām rokām prom neviens nedodas. Pircēji iegādāsies dzērienus par spīti plastmasas patēriņam.

PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga skaidro, ka «normatīvajos aktos nav noteikti ierobežojumi patērētājam ierasties tirdzniecības vietās vai veikalos ar saviem traukiem, tostarp iegādājoties kvasu vai alu, tomēr uzņēmumam ir jāievēro higiēnas prasības. Lai nodrošinātu higiēnas prasību ievērošanu, pārtikas uzņēmumam ir tiesības noteikt prasības attiecībā uz patērētāju izmantoto taru, piemēram, pārdevējs, izvērtējot taras atbilstību, var atteikt produkta ievietošanu līdzi atnestajā tarā».

Tevi varētu interesēt

Pārtikas produktu ražotāja SIA Ilgezeem apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 4,9 miljonus eiro,...

Pārtikas produktu ražotājs SIA Ilgezeem reģistrējis divas jaunas komercķīlas, ar kurām uzņēmums...

Kvasa un alus ražotājs SIA Ilgezeem izsludinājis konkursu, kurā vēlas iegādāties aprīkojumu...

SIA Ilgezeem šā gada 5.–7. augustā piedalījās Eiropas lielākajā alus nozares pasākumā...

SIA Ilgezeem ar medalus eksporta zīmolu Tanheiser Kraftbeer un Tanheiser kvasu piedalījusies...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā tiek...

Uzņēmums Gizzo ar Latvijā ražotiem, viegli transportējamiem griliem plāno iziet pasaulē....

ASV Kentuki štatā noliktavas ugunsgrēkā iznīcinātas 45 000 mucu ar viskiju «Jim...

Pēc strauja darījumu apjoma krituma gada sākumā, ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums Tesla...

Pēdējās divās AS Olainfarm akcionāru sapulcēs uzņēmuma lielāko akcionāru Olmafarm pārstāvēja...

AS «Valmieras stikla šķiedra» valdes loceklis Andrē Heincs Švionteks atstās savu amatu...

Modes industrija atrodas krustcelēs - ar pircēju maciņiem vienā pusē un savu...

Valdība otrdien, 2. jūlijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par...

Liepājas SEZ kapitālsabiedrība Lauma Fabrics, izmantojot LSEZ atbalstu ieguldījumiem modernās tehnoloģijās,...